۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۸
کد خبرنگار: 936
کد خبر: 83353953
۲ نفر
۹۰ تن فرآورده دامی غیرقابل مصرف در اصفهان کشف شد

اصفهان - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت :۹۰ تن انواع فرآورده‌های خام دامی غیر بهداشتی و فاسد در یک ماه اخیر در این استان جمع آوری و نابود شده است.

شهرام موحدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طرح تشدید نظارت دامپزشکی بر فرآورده‌های خام دامی با هدف حفظ سلامت مصرف کنندگان و تأمین بهداشت عمومی متشکل از ۵۴ تیم ثابت و سیار با بیش از پنج هزار و ۷۰۰ بازدید کارشناسی از واحدهای تولید، نگهداری، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی در استان انجام شد.
وی گفت: هفت هزار واحد تولیدی، نگهداری، توزیعی و عرضه فرآورده‌های خام دامی شامل کشتارگاه‌های دام و طیور، سردخانه‌ها، کارگاه‌های نگهداری و بسته بندی، مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی، خودروهای ویژه حمل، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، طباخی‌ها، مراکز تهیه غذا در استان اصفهان در این طرح مورد بازدید کارشناسی دامپزشکی قرارگرفت.
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان تصریح کرد: بیش ۸۰ مورد نمونه برداری با هدف تعیین هویت، اصالت و سلامت برخی از محصولات مرتبط در این طرح انجام و نسبت به اجرای عملیات آزمایشگاهی تخصصی دامپزشکی اقدام شد.
وی بیان کرد: بیش از ۳۰ هزار کیلوگرم از این فراورده های خام دامی از چرخه مصرف انسانی خارج و تعداد ۳۳ پرونده تخلف به مراجع قضائی معرفی و ۱۰ واحد متخلف نیز تعطیل شد.
موحدی از شهروندان خواست فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در مراکز، مراتب را با سامانه پاسخگویی سراسری دامپزشکی به شماره ۱۵۱۲ در میان گذارند.
اصفهان رتبه اول تولید گوشت مرغ و بوقلمون، رتبه چهارم تولید گوشت قرمز، رتبه دوم تولید تخم مرغ و رتبه اول تولید شیر خام و رتبه سوم تولید عسل کشور را داراست.
استان اصفهان دارای بیش از هفت میلیون و۸۰۰ هزار رأس انواع دام است که این خطه را به یکی از قطب‌های تولید فرآورده‌های دامی در کشور تبدیل کرده است.
استان اصفهان دارای ۲ هزار و۶۰۰ واحد مرغداری صنعتی، ۱۷ کشتارگاه طیور و ۳۳ کشتارگاه دام و بیش از ۱۰ هزار مرکز بسته بندی و فرآوردی فرآورده‌های خام دامی است.
۶۰۲۲/‏‬ ۷۱۵۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =