۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۱
کد خبرنگار: 860
کد خبر: 83353947
۰ نفر
فقر و اعتیاد مهمترین علت پیدایش کودکان کار در بروجرد است

بروجرد - ایرنا - مسئول امور اجتماعی بهزیستی بروجرد گفت: بنا بر بررسی هایی که روی کودکان کار صورت گرفته فقر ، مشکلات اقتصادی و مساله اعتیاد در خانواده مهمترین علت پیدایش و بروز کودکان کار است.

مهین گودرزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: مسائل و مشکلاتی همچون طلاق و جدایی والدین، فوت یکی از آنها و سرخوردگی و شکست های تحصیلی از دیگر عوامل مؤثری هستند که منجر به بروز کودکان کار می شود.

وی افزود: کودکان کار شهرستان بروجرد همگی خانواده دارند و در پایان روز به خانه باز می گردند بنابراین چیزی به عنوان کودک خیابانی در این شهرستان وجود ندارد.

مسئول امور اجتماعی بهزیستی بروجرد بیان کرد: با توجه به اینکه کودکان کار در این شهرستان همگی صاحب خانواده هستند و مادر را حتماً در کنار خود دارند، یک سری برنامه های آموزشی و حمایتی به مادر و فرزند داده می شود.

گودرزی اضافه کرد: در شهرستان مرکز حمایت و آموزش کودک و خانواده مخصوص کودکان کار حدود یک سال است که فعالیت خود را آغاز کرده و در راستای توانمند سازی کودکان و مادران در خصوص مسائل اجتماعی و برخی آسیب های اجتماعی مورد آموزش قرار می گیرند.

وی با اشاره به ضرورت ارتقای سلامت اجتماعی کودکان کار ادامه داد: کودکان کار در طول روز برای کسب چیزی بین پنج تا ۱۰ هزار تومان تمام روز را بیرون از منزل به سر می برند و در طول این ساعات در معرض انواع مختلفی از آسیب های اجتماعی قرار دارند که باید به آنها و خانواده هایشان آگاهی و آموزش لازم داده شود.

مسئول امور اجتماعی بهزیستی بروجرد یادآور شد: کودکان کار پذیرش شده در مرکز حمایت و آموزش کودک و خانواده بین هفت تا ۱۸ سال و همگی پسر هستند.

وی گفت: علاوه بر برنامه های آموزشی که به این کودکان داده می شود برای برخی از آنها مستمری نیز برقرار شده و برای کودکان و مادران آنها نیز کلاس‌های فنی و حرفه‌ای در راستای مهارت آموزی برگزار می شود.

وی افزود: رویکرد مرکز حمایت و آموزش کودک و خانواده مخصوص کودکان کار در بروجرد، نگه داشتن مادر و کودک در کنار همدیگر و شرکت دادن آنها در برنامه های آموزشی متعدد است تا ضمن توانمند سازی آنها راهکارهای محافظت از خود در برابر آسیب های اجتماعی نیز آموزش داده شود.

در حال حاضر تعداد ۵۲۴ کودک کار در لرستان وجود دارد که توسط بهزیستی برای آنها پرونده تشکیل شده و توانمند سازی خانواده آنها نیز در دستور کار قرار گرفته است.

۱۹۲۰/‏۷۲۷۳

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha