تغییر ساعات کار اداری در کاهش میزان مصرف برق موثر  است

نوشهر- ایرنا - مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران گفت: یکی از اهداف اجرای طرح تغییر ساعات کار اداری کاهش میزان مصرف برق در دستگاه‌های اداری و اجرایی است و با اجرای این طرح از قطعی برق مشترکان خانگی جلوگیری می‌شود.

کیوان فرحزاد با تاکید بر مصرف بهینه نیروی برق از سوی همه مشترکین گفت: در صورت رعایت صرفه جویی ادارات، نهادها و دستگاههای اجرای در مصرف برق، مردم نیز به تبع آن در مصرف بهینه برق گام برمی دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در آستانه شروع فصل تابستان بر اساس ابلاغیه استانداری مازندران از امروز ساعت کار تمامی ادارات، سازمان‌ها، نهادها، بانک‌ها، شرکت‌های بیمه‌ای و مراکز آموزش عالی و دانشگاهی از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح آغاز و تا ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه پایان می باید.

این سومین سالی است که با افزایش دمای هوا در تابستان و افزایش میزان مصرف برق، استانداری مازندران ساعت کار تابستانی را به اجرا می گذارد.

بر اساس اعلام شرکت توزیع برق مازندران پارسال با اجرای ساعت کار تابستانی در ماه‌های تیر، مرداد و شهریور میزان خاموشی‌ها در استان نسبت به سال ۹۶ کاهش چشمگیری یافت و مشترکان خانگی از این بابت رضایت داشتند.

به گفته مسئولان شرکت توزیع برق غرب مازندران در پایان اجرای طرح در سال گذشته از میزان ۳۶ مگاوات برق مصرفی ادارات غرب مازندران حدود ۱۴ مگاوات صرفه جویی شده است.

فرحزاد روز شنبه در نشست شورای اداری چالوس افزود: برای موفقیت در این بخش از ماه‌ها پیش در نشستی با استاندار مازندران و سایر مدیران کل این استان اطلاعات جامع و روشنی نسبت به نحوه درست مصرف برق و آثار مثبت و سازنده آن و حتی نتایج بد مصرفی انرژی و تبعات سو آن با هدف آگاهی بخشی مطرح و نماینده عالی دولت از تمامی مسئولان بویژه فرمانداران خواسته همکاری همه جانبه با شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران داشته باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران گفت: مهم‌تر از این مسائل رئیس جمهوری نیز با اشاره به آغاز فصل گرما و برای گذر از بحران پیک مصرف در این حوزه تاکید داشته که باید تمامی ارگان‌های دولتی و غیر دولتی در مصرف برق به گونه‌ای عمل کنند تا میزان مصرف برق نسبت به سال گذشته حدود ۲۰ درصد کاهش یابد.

فرح زاد شمار مشترکان برق غرب مازندران را نسبت به مشترکان کشور بسیار بالا خواند و گفت: از کل جمعیت ۸۰ میلیونی کشور ۳۲ میلیون مشترک وجود دارد. این در حالی است که از جمعیت ۷۰۰ هزار نفری غرب مازندران ۶۱۰ هزار مشترک وجود دارد که این امار نشان دهنده نسبت بالای مشترکان نسبت به جمعیت غرب مازندران است.

وی اظهار داشت: اگرچه از سال‌های گذشته اقدامات خوبی برای جبران کمبود انرژی الکتریکی، پایداری شبکه‌ها و تأمین برق مطمئن، صنعت برق دستاوردهای خوبی در غرب مازندران داشته و به عنوان نمونه می‌توان به راه اندازی فاز نخست نیروگاه ۴۶۰ مگاواتی در نوشهر، یا احداث ۲ پست ۲۳۰ در این منطقه اشاره نمود ولی با این وجود اگر مشترکان همکاری لازم را نداشته باشند در تابستان امسال دچار خاموشی خواهیم شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران نقش امامان جمعه، مراکز علمی و دانشگاهی، رسانه‌ها برای آگاهی بخشی بیشتر مشترکان با هدف رعایت درست فرهنگ صرفه جوئی برق برای گذر از پیک بار مصرف تابستان امسال بسیار مؤثر دانست و در این حوزه خواستار همکاری همه جانبه شد.

نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: چه بخواهیم و نخواهیم آزاد راه تهران - شمال به بهره برداری خواهد رسید بنابراین هم باید زیرساخت‌ها در تمامی بخش‌ها با هدف ارائه خدمات به میهمانان ناخوانده در این مناطق ساحلی گردشگر پذیر فراهم گردد و هم فرهنگ درست صرفه جوئی انرژی باید در میان مشترکان ترویج شود.

قاسم احمدی لاشکی افزود: البته اقدامات خوبی هم در این دولت برای مهیا سازی زیر ساخت‌ها از جمله شتاب بخشی در ساخت نیروگاه ۴۶۰ مگاواتی انجام گرفته و با پی گیریهای به عمل آمده قطعات نصب نیروگاه برای راه اندازی فاز دوم آن نیز هم اکنون وارد گمرکات استان خوزستان شده است و امیدوارم بزودی وارد این منطقه شود.

فرماندار چالوس هم با قدردانی از اجرای مانورهای جهادی شرکت توزیع نیروی برق در جای جای شهرستان‌های غربی مازندران گفت: اینکه ساعات ادارات تغییر کند ولی تأثیری در میزان مصرف برق شاهد نباشیم، اقداماتی بیهوده است.

محمد ناصر زندی افزود: امروز برای صرفه جوئی در مصرف برق یک تکلیف است و همه مسئولان ادارات دولتی و غیر دولتی باید در این حوزه همکاری لازم را داشته باشند و تمامی دوایر و بخش‌های زیرمجموعه را رصد کنند تا بتوانیم با این اقدامات به آسانی از پیک بار مصرف در تابستان امسال گذر کرد.

۷۰۷۸ /‏۱۶۰۲/‏۱۸۹۹

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha