۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۸
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 83353797
T T
۰ نفر
فرودگاه پیام میزبان مسافران عتبات عالیات شود

کرج – ایرنا – رئیس اتاق بازرگانی استان البرز پیشنهاد داد تا بخشی از پروازهای عتبات عالیات از فرودگاه امام خمینی (ره) به فرودگاه پیام البرز منتقل شود.

به گزارش ایرنا، رحیم بنا مولایی روز شنبه در نشست اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر ارتباطات، فناوری و اطلاعات در استانداری البرز برگزار شد افزود: با توجه به ظرفیت‌های فراوان فرودگاه پیام و اینکه بخش مسافربری آن بار دیگر فعال شود، می‌توان پروازهای عتبات عالیات را از فرودگاه امام (ره) به پیام منتقل که موجب توسعه هر چه بیشتر بخش مسافربری این فرودگاه می‌شود.

وی گفت: زائران کشورهای پاکستان و افغانستان نیز می‌توانند از ظرفیت فرودگاه پیام برای سفر به عتبات عالیات استفاده کنند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی البرز ادامه داد: یکی از مشکلات بخش مسافری فرودگاه پیام نزدیکی به محل دفن زباله‌ها در حلقه دره است که به دنبال این هستیم تا بازیافت و مسائلی که در استان نیاز است را ساماندهی کنیم.

بنامولایی گفت: افزایش پروازهای مسافری از فرودگاه پیام علاوه بر توسعه این بخش به نفع استان و کشور است.

رئیس اتاق بازرگانی البرز بیان داشت: با توجه به زیر ساخت‌های موجود در پیام، این منطقه می‌تواند تبدیل به یک مرکز کارگو (حمل بار هوایی) در کشور شود.

فرودگاه بین المللی پیام که از اواخر دهه ۶۰ در جنوب غربی کلانشهر کرج راه اندازی شده، اکنون دارای ۲ ظرفیت باری و مسافری است.

بخش مسافری این فرودگاه شهریور ماه سال ۹۷ راه اندازی شد که پس از حدودچهار ماه فعالیت بنا به عللی پروزارهای مسافری آن متوقف شد.

۷۴۱۴/‏‬ ۶۱۵۵


:

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha