استاندار خراسان شمالی: مسئولان کارهای اداری را برای تولید آسان سازی کنند

بجنورد-ایرنا- استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه مسئولان و مدیران تلاش کنند تا تولید نخوابد، گفت: برای آسان سازی کارها در این زمینه باید روند اداری اصلاح شود.

به گزارش ایرنا محمدعلی شجاعی روز شنبه در کارگروه تسهیلات و رفع موانع تولید خراسان شمالی اظهار داشت: هم اکنون شرایط کشور ویژه است که این امر بارها در سخنرانی‌های مسئولان گفته شده است، مدیران باید کار خاص و ویژه انجام دهند.

وی افزود: برای رفع مشکل تولید کننده ها باید چنین کارگروه‌هایی در ارگان‌های مختلف تشکیل شود و سرمایه گذاران در بخش‌های مختلف مورد حمایت قرار گیرند.

وی گفت: فرمانداران و مدیران برای رفع مشکلات تولید کننده ها از اختیارات خود استفاده کنند.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه واحد تولیدی نباید تعطیل شود افزود: حتی اگر تولید کننده به تعهدات خود عمل نکند، هیاتی به صورت موقت برای اداره واحد تولیدی مشخص می کنیم تا شرایط بهتر شود.

شجاعی گفت: در نظارت‌ها و بازدیدها ها نیز سخت گیری نباید زیاد باشد اما قانون نباید زیر پا گذاشته شود.

وی با بیان اینکه بعضاً در بازدیدها سخت گیری ها زیاد است افزود: متاسفانه در برخی از موارد سرمایه گذار بدون دلیل و قانون اذیت می‌شود.

استاندار خراسان شمالی گفت: بروکراسی اداری نباید سرمایه گذاران و تولید کننده ها را خسته کند و بعضاً رفت و آمد ها و بهانه گیری ها باعث تعطیلی واحدها می‌شود.

وی از دستگاه‌ها و اداره‌ها خواست تا در دادن مجوزها به واحدهای تولیدی روند را شتاب ببخشند و افزود: تولیدکننده‌ها نباید زیاد و بی مورد به دستگاه‌ها مراجعه کنند، اقدامات باید به سرعت انجام شود.

وی در خصوص مسائل و مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی نیز گفت: تولید کننده ها را در این خصوص حمایت می کنیم اما نباید فرار مالیاتی داشته باشیم.

وی افزود: تمامی پرونده‌هایی که در خصوص امور مالیاتی است باید زود در استان رفع تکلیف شوند و نباید چنین مواردی به تهران ارسال شوند.

به گزارش ایرنا در این کارگروه تعدادی تولید کننده مسائل و مشکلات خود را مطرح کنند.

استان خراسان شمالی ۴۰۰ واحد تولیدی و صنعتی دارد.

۳۰۰۷/‏‬ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =