۲۴۰۰ موکب در ایران و عراق پذیرای زائران اربعین هستند

تهران- ایرنا- رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: با توجه به برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده امسال ۲۴۰۰ موکب شناسنامه دار کشورمان در ایران و عراق پذیرای زائران اربعین حسینی هستند.

حسن پلارک روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار عتبات ایرنا با بیان اینکه پیش بینی می‌کنیم با توجه به رایگان شدن ویزا امسال سه میلیون زائر ایرانی در آئین ملکوتی اربعین حضور داشته باشند، افزود: از این رو، باید با توجه به شرایط موجود اقتصادی و افزایش زائران اربعین خدمات بیشتری به موکب داران ارائه دهیم.

وی با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش دمای هوا در ایام اربعین در مقایسه با سال گذشته، تصریح کرد: به همین منظور باید برای رفاه هرچه بیشتر حال زائران و موکب داران تسهیلات بیشتری در زمینه سیستم‌های خنک کننده و آبسردکن ارائه کنیم.

پلارک با بیان اینکه امیدوارم با توجه به افزایش جمعیت ایام اربعین بتوانیم خدمات بهتری به زائران ارائه دهیم، گفت: با عنایت با برنامه ریزی های انجام گرفته در زمینه طبخ و توزیع سه وعده غذایی هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی در خصوص وضعیت اسکان زائران اربعین نیز اظهار داشت: از تعداد زائران اعزامی به عتبات و با توجه به ظرفیت‌های موجود مشکلی در زمینه اسکان ۵۰ درصد زائران ایرانی وجود ندارد که برای اسکان مابقی باید از ظرفیت‌های موجود عراق استفاده کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امسال نیز همانند سال گذشته خانواده‌های عراقی پذیرای زائران هستند یا نه، گفت: با توجه به استقبال ملت عراق برای پذیرایی از زائران اربعین به خصوص ایرانیان، در ابتدای ورودی هر شهر مقدس خیمه‌هایی خاص که افراد مستقر در آن ملبس به کاورهای مخصوصی هستند، برای اسکان زائران در نظر گرفته شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه از متقاضیان برپایی موکب‌ها می‌خواهم هرچه سریع‌تر نسبت به نام نویسی خود در سامانه ستاد بازسازی عتبات اقدام کنند، افزود: سال گذشته حدود ۲ میلیون زائر ایرانی برای حضور در آئین اربعین حسینی راهی عتبات عالیات شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =