۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۹
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83353681
۰ نفر
گرمای هوای هرمزگان امروز و فردا شدت می یابد

بندرعباس- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزمگان گفت: گرمای هوا در این استان امروز شنبه  و فردا یکشنبه در بیشتر نقاط استان شدت می گیرد و در برخی مناطق خشکی در شرق و غرب در محدوده ۴۵ تا ۵۰ درجه سلسیوس خواهد بود.

مرضیه سی سی پور روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس بررسی و تحلیل نقشه‌های هواشناسی، از امروز شنبه تا روزهای پایانی خردادماه شاهد تقویت موج هوای گرم روی جنوب کشور و استان هرمزگان خواهیم بود.

وی بیان داشت: نقشه‌های هواشناسی برای سه روز آینده نیز جوی پایدار را بر روی استان هرمزگان نشان می‌دهد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان اظهار داشت: در ساعت ابتدایی صبح بر روی جزیره‌های خلیج فارس، مه رقیق صبحگاهی به تدریج غبار محلی و در ساعت بعد از ظهر وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی گفت: دریا نیز در ساعت صبح تا ظهر آرام و شرایط دریا برای رفت و آمدهای دریایی و انجام امور صیادی و دریانوردی مساعد است و ساعت بعد از ظهر نیز با وزش باد کمی مواج خواهد شد.

سی سی پور ادامه داد: از نظر دمایی نیز امروز شنبه نوسان دمایی تغییرات چندانی نخواهد داشت و از فردا بویژه روز یکشنبه افزایش دما در استان پیش بینی می‌شود.

وی یادآورشد: همچنین طوفان حاره ای در حال حاضر در موقعیت جغرافیایی ۹.۲۰ درجه عرض شمالی و ۵.۶۸ درجه طول شرقی قرار دارد و تأثیر مستقیمی بر روی سواحل ایران ندارد.

۷۱۹۵/۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =