سخنگوی کمیته المپیک: حضور ایران در بازیهای ساحلی جهان بررسی می شود

تهران- ایرنا- سخنگو و سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک درباره حضور ایران در بازی های ساحلی 2019 جهان به میزبانی قطر گفت: انجمن کمیته‌های ملی المپیک (آنوک) به طور رسمی میزبانی قطر را به این کمیته ابلاغ نکرده است و در صورت اعلام، برای حضور ایران در این بازی ها تصمیم گیری خواهد شد.

«کیکاوس سعیدی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا در این باره افزود: ما تنها از طریق سایت‌های بین المللی متوجه میزبانی قطر برای بازی‌های ساحلی جهان شدیم اما هنوز انوک به طور رسمی ابلاغ نکرده است.

نخستین دوره بازی‌های ساحلی جهانی که قرار بود مهر ماه به میزبانی شهر «سن دیگو» آمریکا برگزار شود به دلیل ناتوانی در تأمین بودجه از سوی میزبان لغو شد.

این بازی‌های قرار بود مهرماه امسال در ۱۶ رشته ورزشی شامل ورزش‌های سه گانه، بسکتبال، کوهنوردی، هندبال، کاراته، بادبانی، والیبال ساحلی، کشتی ساحلی، اسکی روی آب، اسکی روی آب با تخته، فوتبال ساحلی، موج سواری، شنا، تنیس، دوچرخه سواری و اسکیت برد برگزار شود تا اینکه آنوک روز گذشته طی بیانیه‌ای قطر را به عنوان میزبان معرفی کرد و زمان برگزاری نخستین دوره از مسابقات چند رشته‌ای، به جای ۱۸ تا ۲۳ مهرماه امسال به ۲۰ تا ۲۴ همان ماه موکول شد.

سخنگوی کمیته ملی المپیک اظهار داشت: با ابلاغ رسمی انوک به این نهاد ورزشی و بر اساس شرایط جدید موضوع حضور ورزشکاران ایران در این رویداد ابتدا در هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک و سپس در ستاد عالی بازی‌ها بررسی و تصمیم گیری خواهد شد.

وی اضافه کرد به احتمال زیاد مانعی برای حضور ایران در این رویداد وجود ندارد.

سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک درباره نشست امروز ستادعالی بازی‌ها برای بررسی سرمربی جدید تیم فوتبال امید توضیح داد: امروز نشست برگزار نمی‌شود اما در نخستین جلسه ستاد عالی بازی‌ها طی هفته جاری موضوع «فرهاد مجیدی» با حضور «مهدی تاج» رئیس فدراسیون فوتبال و وزیر ورزش و سایر اعضا بررسی و تصمیم گیری می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =