۸۵ طرح آب و خاک بخش کشاورزی در سیستان و بلوچستان افتتاح شد

زاهدان- ایرنا- مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۸۵ طرح بخش کشاورزی این استان با اعتبار ۱۳۲ میلیارد و ۲۵۸ میلیون ریال همزمان با هفته جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید.

جعفر زربافتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح ها شامل ۳۸ طرح سیستم آبیاری تحت فشار در گستره هزار و ۴۷ هکتار، هشت استخر پرورش ماهی، ۱۸ کانال آبیاری، جاده دسترسی به مزارع به طول ۲ هزار متر، انتقال آب با لوله به طول ۲ هزار و ۵۰۰ متر، بندخاکی، ۲ طرح حفر و تجهیز چاهک به طول ۳۰ متر و ۱۶ طرح مرمت و بازسازی قنوات است.

وی ادامه داد: با راه اندازی این طرح ها ۲ هزار و ۱۹۶ خانوار بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان از مزایای آن بهره مند شدند.

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان فراهم شدن زمینه اشتغال هزار و ۳۴۳ نفر به طور دائم و پنج هزار و ۲۷۱ نفر به طور موقت را از دیگر مزایایی طرح های افتتاح شده بخش آب و خاک استان ذکر کر..

به گزارش ایرنا همزمان با هفته جهاد کشاورزی ۱۵۷ پروژه بخش کشاورزی با اعتباری بیش از ۲۸۳ میلیارد و ۱۲۷ میلیون ریال در هفته جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان درحال به بهره برداری است که با بهره برداری کامل از این پروژه‌ها که سه هزار و ۱۷۵ خانوار روستایی و عشایری از مزایای آنها بهره‌مند خواهند شد برای هزار و ۵۱۸ نفر شغل دائم و ۱۰ هزار و ۷۹۵ نفر روز شغل موقت در این استان ایجاد خواهد شد.

۷۳۱۶**۳۲۱۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =