۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۵
کد خبر: 83353593
۰ نفر
رخدادهای مهم گلستان در هفته گذشته

گرگان - ایرنا - رای اعتماد هیات دولت به هادی حق شناس استاندار جدید گلستان از مهم ترین اخبار هفته گذشته استان بود.

در پی وقوع سیل مخرب گلستان در نوروز ۹۸ و غیبت سید مناف هاشمی استاندار وقت که به برکناری وی از سوی معاون اول رییس جمهور منجر شد؛ بحث انتخاب استاندار جدید که حدود سه ماه به طول انجامید نقل محافل سیاسی و اجتماعی استان بود.

انتخاب هادی حق شناس به این مباحث پایان داد و گفته شده تسلط و آشنایی استاندار جدید با حوزه های اقتصادی؛ بنادر و ساحل امیدواری برای شتاب بخشی به رفع مشکلات این حوزه ها در سطح منطقه را افزایش داده است هرچند حق شناس در گفتگو با ایرنا رسیدگی به مسائل سیل زدگان را اولویت کاری خود اعلام کرد.

در رابطه با مشکلات ادامه دار سیل زدگان؛ نصیری مدیر عامل شرکت توزیع برق گلستان هفته گذشته اعلام کرد بدلیل مشکلاتی از جمله کمبود اعتبار پایداری شبکه توزیع مناطق سیل زده استان همچنان نامطلوب است.

سرپرست استانداری گلستان هم در ابلاغیه ای ساعت کار ادارات استان را تا پایان مرداد ماه به ۶.۳۰ صبح تا ۱۳.۳۰ تغییر داد تا از این طریق در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

همچنین هفته گذشته فرمانداران شهرهای سیل زده گلستان جابجا شدند؛ امیرشیر توماج فرماندار قبلی گمیشان که گفته شده عملکرد مطلوبی در جریان حادثه سیل داشت به عنوان فرماندار آق قلا معرفی و آغاز بکار کرد و احمد دستمرد جایگزین وی شد.

همچنین امانگلدی ضمیر فرماندار سابق آق قلا به شهرستان غیربرخوردار مراوه تپه در شرقی ترین مرز گلستان منتقل و به عنوان سرپرست فرمانداری کار خود را آغاز کرد.

گلایه های صاحبان صنایع، برخی مسوولان محلی، شماری از اعضای شورای شهر و برخی سیل زدگان آق قلا از ضمیر باعث شد روزهای آخر خدمت وی در این شهرستان با حاشیه هایی همراه شود.

همچنین در هفته گذشته خبری به نقل از مدیر کل هواشناسی گلستان منتشر شد که بر اساس آن در صورت نصب رادار هواشناسی در این استان می توان زمان وقوع سیل های مخرب منطقه را با دقت و سرعت بیشتری پیش بینی کرد.

تخریب بخشی از دانشگاه پیام نور بندرترکمن بدلیل داشتن معارض و با حکم مقام قضایی از دیگر اخبار مهم هفته گذشته در استان گلستان بود.

همچنین دانشگاه علوم منابع طبیعی و کشاورزی گرگان که از قدیمی ترین مراکز علمی کشور است در پایگاه علوم جهان اسلام ۱۰ پله ارتقاء یافت.

۳۰۱۴/۲۷۲۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =