واگذاری طرح‌های راکد و نیمه‌راکد به بخش خصوصی اولویت مهم دولت است

اردبیل - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: واگذاری طرح‌های راکد و نیمه‌ راکد به بخش خصوصی اولویت مهم دولت است و در این استان نیز این مهم به جد دنبال می شود.

به گزارش ایرنا، داود شایقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی نیز بخش خصوصی مورد توجه ویژه ای است، استفاده از کمترین منابع مالی برای توسعه فعالیت های تولیدی و اقتصادی اولویت اساسی مسئولان و دستگاه‌های دولتی و اجرایی است.

وی با اشاره به اجرای مطلوب طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان اردبیل بیان کرد: استان از لحاظ اجرایی برنامه های اقتصادی رتبه چهارم ارزیابی را کسب کرده و در این زمینه با داشتن قابلیت ها و ظرفیت های بسیار توانسته به رشد قابل توجهی دست یابد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین به اقدامات برای ایجاد شغال در استان و کاهش بیکاری اشاره کرد و گفت: با اینکه آمار بیکاری در دیگر استان‌ها افزایش یافته ولی در این استان چنین اتفاقی صورت نگرفته است.

وی بیان کرد: نرخ بیکاری در استان اردبیل ۹.۲ درصد برآورد شده که نسبت به سال‌های گذشته روند کاهشی داشته است.

شایقی با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی ها سالانه ایجاد ۲۰ هزار شغل در استان برنامه ریزی شده، افزود: با تحقق این میزان اشتغال، شاهد رفع مشکل بیکاری خواهیم بود.

او همچنین با اشاره به اجرای طرح‌های اساسی در استان گفت: طرح فاضلاب شهری، پایاب سد خدا آفرین و چهار بانده کردن راه ها از جمله طرح‌های مهمی هستند که به صورت جدی در استان پیگیری می‌شوند.

۷۱۱۰/‏۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =