اردوهای کشتی بانوان پس از انتخاب رییس فدراسیون مشخص می شود

شهرکرد- ایرنا- عضو تیم ملی کشتی کلاسیک و آلیش جمهوری اسلامی ایران در خصوص وضعیت اردوهای تیم ملی گفت : اردوهای تیم ملی کشتی کلاسیک بانوان پس از انتخاب رئیس فدراسیون مشخص می شود.

فاطمه نیکبخت روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به دلیل اینکه هنوز انتخاب رئیس فدراسیون کشتی برگزار نشده، اردویی برای کشتی گیران بانوی تیم ملی نیز برگزار نشده است.

به گفته وی، با این حال تیم ملی آلیش بانوان ایران امسال در مسابقات برون مرزی شرکت می‌کند که اردوی تیم ملی از ابتدای تیرماه برای شرکت در مسابقات بین المللی برگزار می‌شود.

این بانوی ورزشکار در خصوص حقوق و پرداخت هزینه‌ها به کشتی گیران بانوان نیز گفت: چون رشته ورزشی کشتی کلاسیک ایران دو سالی راه اندازی شده است هنوز پرداختی صورت نگرفته است و امید است با راه اندازی لیگ برتر کشتی بانوان، میزان پرداختی‌ها به ورزشکاران مطلوب باشد.

وی در خصوص درخواست ورزشکاران زن از رئیس آینده فدراسیون کشتی نیز گفت: انتظار است رئیس فدراسیون نگاه حمایتی به کشتی بانوان داشته باشد تا بتوان در مسابقات بین المللی نام ایران را طنین انداز کرد.

نیکبخت، در خصوص پوشش کشتی گیران زن ایرانی گفت: لباس کشتی گیران زن، پوشیده است و این لباس مورد توجه کشتی گیران زن دیگر کشورها نیز قرار گرفته است.

به گفته وی، اگر تیم ملی کشتی بانوان حمایت شود، ایران می‌تواند قطب کشتی ورزش بانوان در این رشته با حجاب اسلامی شود و در مسابقات بین المللی نیز حضور داشته باشد.

به گزارش ایرنا، فاطمه نیکبخت از جمله بانوان ورزشکار زن چهارمحال و بختیاری است که توانست در رشته کشتی کلاسیک که دو سه سالی است در ایران فعالیت خود را آغاز کرده است، صاحب مدال شود.
او به همراه تیم ملی کشتی کلاسیک بانوان ایران در نخستین تورنمنت بین المللی این رشته در کشور لبنان با کسب ۲ مدال طلا و ۲ مدال برنز به عنوان قهرمانی رسید.
فاطمه نیکبخت در تورنمنت بین المللی کشتی کلاسیک بانوان که سال ۹۷ با حضور کشتی گیرانی از ۱۰ کشور ایران، ارمنستان، سوریه، گرجستان، مصر، عراق، قرقیزستان، لبنان، اوکراین و ایتالیا در سالن امیل لحود شهر بیروت پایتخت لبنان برگزار شده بود، موفق به کسب نخستین طلای تاریخ این رشته شد.
فاطمه نیکبخت و معصومه خانلر در اوزان ۶۰ و ۷۵ کیلوگرم و ۲ مدال برنز فاطمه محمدی و زهرا یزدانی در اوزان ۵۰ و ۵۵ کیلوگرم، با عنوان قهرمانی به کار خود پایان داد.
از این ورزشکار با نام پدیده کشتی کلاسیک ایران یاد شد چرا که فاطمه نیکبخت در وزن ۶۰ کیلوگرم با ارائه نمایشی زیبا موفق شد با نتیجه ۱۱ بر ۴ نانسی ماتراجی از سوریه را شکست دهد.
او در دور دوم نیز ۴ بر یک تیونا جانداگاشویلی از گرجستان را از پیش رو برداشت.
ملی پوش ایران در مبارزه پایانی نیز اولاً عبدالله از عراق را شکست داد تا مدال طلای این وزن را از آن خود کند

۲۰۹۷.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =