برخورد با مراکز کاریابی کم کار در آذربایجان غربی شدت می گیرد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: با مراکز کاریابی که عملکرد ضعیف و کم کاری داشته باشند برخورد قانونی می شود.

رضا نقی زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر فعالیت کاریابی‌های استان نظارت جدی صورت می‌گیرد و مجوز ۲ مرکز کاریابی در ارومیه به دلیل ضعف در عملکرد و کم کاری به نام‌های «کلید» و «سدیدکار» باطل شده است.

وی اظهار داشت: مراکز کاریابی به عنوان بازوان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید با قدرت بیشتری در جهت هدایت نیروی کار فعالیت کنند تا بتوانیم موضوع اشتغال و بیکاری در استان را سامان دهیم.

وی اضافه کرد: در آذربایجان غربی ۴۳ مرکز کاریابی فعالیت می‌کند که شامل ۳۳ مرکز کاریابی داخلی، پنج مرکز کاریابی خارجی، چهار مرکز کاریابی الکترونیکی و یک باب نمایندگی دفتر کاریابی خارجی با مجوز فعالیت رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وی ادامه داد: این اداره کل با هدف راه اندازی مراکز کاریابی داخلی در شهرستان‌های تکاب، چایپاره، چالدران و شوط متقاضی می‌پذیرد که واجدان شرایط می‌توانند به انجمن صنفی مراکز کاریابی آذربایجان غربی و یا اداره‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان‌ها مراجعه کنند.

نقی زاده از امضای تفاهم نامه سه جانبه همکاری بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اتاق تعاون و خانه تعاون گران آذربایجان غربی در جهت تقویت حوزه تعاون خبر داد و افزود: این تفاهم نامه با هدف گسترش همکاری، توسعه و تقویت مشارکت و استفاده بهینه از منابع و ظرفیت‌های موجود در بخش تعاون به امضا رسید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، تقویت و گسترش فرهنگ کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار و مولد، کمک به افزایش سهم بخش تعاون و رسیدن به ۲۵ درصد اقتصاد استان، توسعه فرهنگ تعاون در بین آحاد جامعه و توسعه تشکل‌های اقتصادی و اجتماعی مردم نهاد، گسترش عدالت در حمایت‌های دولتی با رویکرد تعاونی، احصای فعالیت‌های تصدی گری قابل واگذاری در سطح استان جهت واگذاری به بخش غیر دولتی تعاون، توسعه همکاری‌های سه جانبه در جهت تقویت و توسعه تشکل‌های تعاونی، حمایت از تشکیل، گسترش، توسعه و فعالسازی شرکت‌های تعاونی و ارتقای رقابت پذیری فعالان اقتصادی کوچک و متوسط در قالب شرکت‌های تعاونی را از دیگر اهداف این تفاهم نامه عنوان کرد.

وی ادامه داد: حمایت از تشکیل، توسعه، نوسازی، بهسازی و نظارت بر تعاونی‌ها، پیگیری و همکاری جهت تسریع در صدور مجوز تشکیل تعاونی‌ها، ارائه تسهیلات اعتباری به تعاونی‌های فعال استان از جمله تعهدات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی بود.

به گزارش ایرنا، مؤسسات غیردولتی کاریابی در یک دهه گذشته برای کاهش رقم بیکاری در آذربایجان غربی و کشور فعالیت داشته‌اند که هزاران نفر از این طریق صاحب شغل شده‌اند.

پس از اعلام نیروی کار مورد نیاز شرکت‌ها، نهادها و مؤسسات مختلف، اداره‌های کاریابی با توجه به رزومه کاری افراد، تعدادی را به صاحبان مؤسسات معرفی می‌کنند تا زمینه اشتغال افراد فراهم شود.

کاریابی‌ها واسط بین افراد بیکار و مؤسسات نیازمند کارمند یا کارگر هستند.

۸۱۳۷/‏‬ ۳۰۲۰/‏‬ ۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =