۲۴ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۱۲
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83353345
۰ نفر
۱۰۵ طرح کشاورزی در جنوب کرمان افتتاح شد
افتتاح طرح های کشاورزی جنوب کرمان

جیرفت - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: به مناسبت هفته جهادکشاورزی ۱۰۵ طرح در حوزه های آب و خاک، تولیدات گیاهی، دامپروری، شیلات، آبزیان و صنایع تبدیلی و تکمیلی افتتاح شد.

سعید برخوری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح‌ها با اعتبار ۳۰۴ میلیارد و ۵۳۱ میلیون ریال در هفت شهرستان جنوب استان کرمان به بهره برداری رسید.
وی تصریح کرد: تعداد ۴۷ طرح در حوزه آب و خاک، ۵۴ طرح دامپروری، یک طرح در حوزه صنایع کشاورزی، یک طرح در حوزه شیلات و آبزیان و ۲ طرح هم در حوزه تولیدات گیاهی به بهره برداری رسید.
برخوری ادامه داد: طرح‌های قابل افتتاح در بخش آب و خاک شامل ۲۹ طرح سیستم‌های نوین آبیاری، ۱۲ رشته احیا و مرمت قنوات، یک باب استخر، ۲ هزار و ۸۰۰ متر کانال آبرسانی، ۲۰۵ متر خطوط انتقال آب با اعتباری بالغ بر ۸۴۱ میلیارد و ۱۶۷ میلیون ریال و همچنین طرح تسطیح و نوسازی اراضی با اعتبار ۹۲ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: در حوزه دام ۵۴ طرح با اعتبار ۸۱ میلیارد و ۳۲۴ میلیون ریال شامل چهار واحد پرورش شتر، هفت واحد پرواربندی گوساله، هشت واحد پروار بندی بره، چهار واحد پرورش بز و گوسفند داشتی، ۲۵ طرح پرورش زنبور عسل و یک طرح بهسازی و نوسازی جایگاه دام افتتاح شد.
وی بیان کرد: در حوزه تولیدات گیاهی نیز طرح احداث باغ انگور و همچنین در حوزه صنایع کشاورزی طرح بسته بندی خرما با اعتبار ۳۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان را با جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.
۷۴۵۰/۷۴۲۹/۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =