۲۴ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۳۲
کد خبرنگار: 1222
کد خبر: 83353341
۰ نفر
جشنواره ملی فرهنگی و ورزشی عشایر در اسفراین پایان یافت

بجنورد - ایرنا - جشنواره ملی فرهنگی و ورزشی عشایر جمعه شب با تقدیر از غرفه های برتر و نمایندگان عشایر استان های شرکت کننده در شهر تاریخی بلقیس اسفراین به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا جشنواره ملی عشایر که از روز پنجشنبه با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر جهاد کشاوزی در شهر تاریخی بلقیس اسفراین گشایش یافته بود پس از ۲ روز ارائه آداب و رسوم و توانمندی‌ها و تولیدات عشایر ۱۵ استان کشور و برگزاری مسابقات ورزشی بومی و محلی عشایر با تقدیر از برگزیدگان جمعه شب پایان یافت.
معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل امور عشایری خراسان شمالی جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نخستین جشنواره فرهنگی و ورزشی عشایر کشور به میزبانی شهرستان اسفراین با حضور ۱۵ استان شامل استان‌های گلستان، مازندران، سمنان، اردبیل، آذربایجان غربی، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، فارس، خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی برگزار شد.
رضا روشن ضمیر افزود: در این جشنواره عشایر در ۲۵ غرفه توانمندی‌ها و آداب و رسوم خود را به نمایش گذاشتند که مورد استقبال بازدید کنندگان و پوشش رسانه‌ها قرار گرفت.
وی افزود: برگزاری این جشنواره در مجموعه تاریخی بلقیس اسفراین که در جوار مناطق عشایری شهرستان اسفراین واقع است باهدف شناساندن ظرفیت‌های گردشگری و عشایری استان خراسان شمالی صورت گرفت.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در جنوب شرقی بجنورد، مرکز خراسان شمالی قرار دارد و ۱۱ درصد جمعیت آن را عشایر تشکیل می‌دهند.

۵۱۳۲/‏۷۱۸۹
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =