هفته دوم کورس  اسبدوانی بهاره بندرترکمن برگزار شد

گرگان - ایرنا - هفته دوم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره بندرترکمن با شرکت ۴۸ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان در غرب استان گلستان برگزار شد.

مسابقات هفته دوم در شش دور با مسافت‌های ۱۰۰۰ متر امروز جمعه برگزار شد و تماشاگران در دور اول شاهد رقابت اسب‌های بالای سه سال نژاد ترکمن بودند که در نهایت اسب آتلار با سوارکاری طاهر گوگ نژاد قهرمان شد و اسب‌های تکین ۲ و شادکام با چابکسواری نورمحمد بهادر و رامین قهرمانی به مقام‌های دوم و سوم رسیدند

در دور دوم اسب‌های نژاد دو خون بالای سه سال وارد دپار شدند که با قهرمانی اسب سون استار با چابکسواری محمد خوجملی به پایان رسید و در پی او نیز اسب سریما با سوارکاری نادر صالح پور و اسب سیلور کلت با سوارکاری عبدالحیلم قبادی به مقام سوم رسیدند.
سومین دور از این هفته مختص اسب‌های بالای سه سال نژاد دوخون کلاس Maiden بود که گل سنا با سوار کاری پیمان قلر عطا با سبقت از دیگر مدعیان به مقام نخست دست یافت و پس از آن اسب کارادنیز با سوارکاری رامین قهرمانی و اسب گل آی جان با سوارکاری امیر مختومی از خط پایان گذشتند و رتبه‌های دوم وسوم را کسب کردند.
اسب‌های ۳ ساله نژاد دوخون هندیکاپ کلاس ۴ در دور چهارم باهم به رقابت پرداختند که در یک کورس تماشایی اسب اسپید گل با سوارکاری پیمان قلر عطا سریع‌تر از دیگر رقبا به خط پایان رسید و قهرمانی را از آن خود کرد و مقام‌های دوم و سوم نیز به اسب‌های جانام و بت و۲ با سوارکاری کمال دالی جه عطا و علی رضا شامیر رسید.
دور پنجم محل رقابت اسب‌های بالای ۳ ساله نژاد تروبرد هندیکاپ کلاس ۵بود که اسب المنار با سوارکاری رامین قهرمانی دیگر اسب‌های این دور را پشت سر گذاشت و خود را بعنوان قهرمانی رساند و رتبه‌های بعد نیز بترتیب به اسب‌های بیوتی آرچ و گلد بنتلی با سوارکاری امیر مختومی و پیمان قلر عطا رسید.
دور ششم اسب‌های بالای ۳ سال نژاد دوخون هندیکاپ کلاس ۵ وارد دپار شدند که در میان شور و هیاهوی تماشاگران آدر با سوارکاری عبدالحلیم قبادی در جایگاه نخست قرار گرفت و اسب‌های داغ مایه با سوارکاری قربان محمد ادوک و اسب رد لیدی با سوارکاری جواد آچاک مقام‌های دوم و سوم را از آن خود کردند.
در پایان رقابت‌های امروز مبلغ ۸۱۰ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسوران برتر اهدا گردید.

از مجموع ۵۶ رأس اسب ثبت نام شده برای دورهای شش گانه تعداد هشت رأس اسب با صلاحدید دامپزشک میدان از حضور در مسابقه کنار گذاشته شدند.

بندرترکمن در غرب استان گلستان واقع و همه ساله میزبان کورس‌های بهاره و تابستانه سوارکاری است.

۷۳۳۳/۳۰۹۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =