۲۴ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۹
کد خبرنگار: 2285
کد خبر: 83353264
۰ نفر
سفارت ایران در کابل سخنان پمپئو را کذب محض خواند

کابل – ایرنا- سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر دست داشتن ایران در انفجاری در کابل را غیر واقعی و غیرمستند خواند و این ادعا را تکذیب کرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، مایک پومپئو روز پنجشنبه ایران را متهم به دست داشتن در حمله خودرو بمب گذاری شده‌ای در کابل کرد که منجر به مجروح شدن چهار نظامی آمریکا شده بود.

در بیانیه روز جمعه سفارت آمده است: جمهوری اسلامی ایران، ضمن محکوم کردن اقدامات تروریستی در هرنقطه از جهان، به صورت اصولی و همه‌جانبه آمادگی خود را برای همکاری با دولت‌های منطقه به خصوص افغانستان در مقابله با این اقدامات همواره اعلام کرده است.

بیانیه سفارت ایران در کابل می‌افزاید: بدیهی است نوع عملکرد ایران در مبارزه با گروه‌های تروریستی در منطقه نیز طی سال‌های اخیر تأیید کننده این موضوع می‌باشد.

سفارت ایران در کابل تاکید کرد: طرح این اتهامات بی اساس توسط آمریکا، در شرایطی مطرح می‌گردد که جمهوری اسلامی ایران براساس منافع و امنیت ملی خود، در مقام عمل و نه ادعا در همکاری نزدیک با دولت افغانستان برای تقویت ثبات، امنیت و تحقق صلح در این کشور همسایه تلاش کرده و به اثبات رسانده که هیچگاه خواهان وارد کردن اختلافاتش با برخی کشورها به درون افغانستان نیست.

«حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان هفته جاری در گفت و گو با یکی از شبکه های تلویزیونی این کشور اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران خواستار برقراری صلح و آرامش در افغانستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =