۲۴ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۱
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83353234
۱۳ نفر
عجیب اما واقعی؛ رونالدو و مسی خارج از فهرست ۱۰۰ بازیکن ارزشمند جهان

تهران- ایرنا- الگوریتم پشت پرده‌ای که برای تحلیل ارزشمندترین بازیکنان جهان به کار می‌رود اغلب بحث‌برانگیز است و فهرست ۱۰۰ بازیکن ارزشمند ارائه شده از سوی مرکز بین‌المللی مطالعات فوتبالی که هیچ جایی برای «کریستیانو رونالدو» و «لیونل مسی» باز نکرده، بیش از پیش شک‌برانگیز است.

این مرکز بین‌المللی فهرست ۱۰۰ بازیکن ارزشمند پنج لیگ اول اروپا را منتشر کرده و در میان متغیرهایی که در این الگوریتم جدید و پیشرفته مورد استفاده قرار گرفته است، می‌توان به سن، محدودیت‌های قرارداد، پست بازی، دقایق بازی، گل‌ها، عملکرد ملی و نتایج تیمی اشاره کرد.

در این فهرست سه بازیکن اول عبارتند از «کیلین امباپه» (پی اس جی)، «محمد صلاح» (لیورپول) و «رحیم استرلینگ» (منچسترسیتی) و هر سه بازیکن در تیم منتخب ارزشمندترین بازیکنان با سیستم ۴ – ۳ – ۳ قرار دارند.

با این وجود، این بدان معنا است که بازیکنانی همچون «کریستیانو رونالدو» و «لیونل مسی» باید در بهترین حالت از روی سکوها نظاره‌گر بازی فرضی باشند!

مجموع ارزش تخمینی این تیم یک میلیارد و ۶۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار یورو است.

دروازه‌بان

«آلیسون بکر» گلر تیم لیورپول جای خود را بین چارچوب دروازه این تیم تثبیت کرده است؛ مرد برزیلی یکی از مهره‌های کلیدی تیم تحت هدایت «یورگن کلوپ» بود و تابستان سال گذشته خود را به عنوان خریدی حیاتی برای قرمزهای آنفیلد معرفی کرد؛ گفته می شود ارزش وی بیش از ۱۰۷.۵ میلیون یورو (رتبه ۲۴ در فهرست کلی) بوده و «مارک آندره ترشتگن» دروازه‌بان آلمانی بارسلونا با ۹۵.۲ میلیون یورو (رتبه ۳۰) بعد از وی در این پست جای دارد.

مدافعان

در خط دفاعی باز هم لیورپول یکه تاز است؛ «ترنت الکساندر آرنولد» و «اندرو رابرتسون» به ترتیب با ۱۳۰.۲ و ۸۸.۳ میلیون یورو بال‌های راست و چپ خط دفاعی را تشکیل می‌دهند و در مرکز «ویرجیل فن دایک» با ارزش ۱۱۲.۱ میلیون یورو به آنها می‌پیوندد و «آیمریک لاپورته» منچسترسیتی نیز با ۱۰۵.۴ دیگر مهره خط دفاعی سیستم چهارنفره را تشکیل می‌دهد.

هافبک ها

خط سه نفره هافبک این تیم منتخب با حضور «برناردو سیلوا» ۱۳۶.۹ میلیون یورو، «فیلیپه کوتینیو» ۱۲۹.۴ میلیون یورو و «پل پوگبا» ۱۲۵.۱ میلیون یورو تشکیل خواهد شد.

مهاجمان

مثلث خط هجومی جایی است که به احتمال زیاد بیشترین هزینه را روی دست شما خواهد گذاشت؛ همانطور که پیش‌تر ذکر شد امباپه که صدرنشین این فهرست است به همراه صلاح و استرلینگ مثلث مرگبار تیم منتخب ارزشمندترین بازیکنان جهان را تشکیل خواهند داد.

برای مشاهده فهرست کامل ۱۰۰ بازیکن ارزشمند جهان می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

http://www.football-observatory.com/IMG/sites/b۵wp/۲۰۱۸/۲۶۵/en/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =