سرویس های آتشین و دفاع مناسب عامل پیروزی روسیه مقابل لهستان

ارومیه- ایرنا- دیدار نخست هفته سوم لیگ ملت های والیبال در ارومیه در حالی با پیروزی سه بر یک لهستان به پایان رسید که سرویس های خوب شاگردان توماس ساملوو / TUOMAS SAMMELVUO/ در کنار دفاع روی تور عامل بازگشت روس ها به بازی و برد شیرین مقابل لهستان بود.

به گزارش ایرنا، در این دیدار که حساسیت بالایی برای ۲ تیم لهستان و روسیه داشت، تیم لهستان در ست نخست با نتیجه نزدیک ۲۶ بر ۲۴ مقابل روس ها به پیروزی رسید و انتظار می رفت که ست های بعدی نیز شاهد بازی نزدیک ۲ تیم باشیم ولی روس ها از ست دوم بازی را در دست گرفتند و هر سه ست دوم تا چهارم را با اختلاف به سود خود به پایان رساندند.
شاگردان هاینن /vital heynen/ در تیم لهستان ست نخست را با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ پیروز شدند ولی تیم ملی روسیه در ست های دوم، سوم و چهارم با نتایج ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۹ مقابل حریف به برتری رسیدند تا به طور موقت در صدر جدول لیگ ملت ها نیز جای گیرند.
نکته حائز اهمیت در این دیدار خطاهای قابل توجه صورت گرفته از سوی هر ۲ تیم بود به طوری که حدود یک چهارم امتیازهای تیم روسیه از خطای بازیکنان لهستان حاصل شد و لهستانی ها نیز همین مقدار امتیاز را از خطاهای تیم روسیه به دست آوردند.
برتری تیم روسیه در دفاع روی تور و سرویس بود و تیم لهستان با وجود برتری نسبی در آبشارهای سرعتی و قدرتی نتوانست روی تیم روسیه فشار خاصی وارد کند.
طبق آمار تیم روسیه حدود ۲۵ سرویس خوب وارد زمین لهستانی ها کرد که نزدیک به ۴۰ درصد آنها به امتیاز تبدیل شد در حالی که این رقم در تیم لهستان کمتر از ۱۰ سرویس خوب و کمتر از پنج سرویس دارای امتیاز بود.
ست نخست: شانس عامل اصلی پیروزی لهستانی ها
تیم ملی والیبال لهستان که البته بدون بسیاری از بازیکنان مطرح و تراز اول خود در ارومیه حاضر شده بود، در ست نخست بازی را خوب آغاز کرد و پا به پای تیم روسیه پیش رفت، هر از گاهی لهستان پیش می افتاد و هر چند امتیاز نیز روسیه پیشی می گرفت.
در این دیدار ۲ تیم بازی بسیار نزدیکی را انجام دادند ولی این شاگردان ویتال هاینن /vital heynen/ در تیم ملی لهستان بودند که در غافلگیری آخر ست اول، بازی را با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به پایان رساندند تا امیدوار به ادامه دیدار باشند.
در این ست لهستانی ها امتیازهای بسیار زیادی را از منطقه ۴ زمین خود کسب کردند و خطاهای روس ها نیز در برد آنها اثر کمی نداشت.
تیم ملی روسیه هم از نظر اسبک های سرعتی و هم از مناطق ۲ و ۴ عملکرد بسیار خوبی داشت ولی نتوانست مانع برد لهستان در این ست شود.
ست دوم: بازگشت روس ها به بازی و برد با اختلاف بیشتر و خطای کمتر
تیم ملی والیبال روسیه در ست دوم بازی را از همان ابتدا به دست گرفت و اختلاف را از همان امتیازهای آغازین بیشتر کرد.
در این ست، تیم روسیه چهار سرویس امتیاز به دست آورد و حدود ۶ سرویس خوب نیز به سمت زمین لهستان روانه کرد که البته با دفاع عقب زمین خوب لهستانی ها، اثر آنها گرفته شد.
تیم ملی لهستان در این ست عملکرد بسیار خوبی در دفاع روی تور داشت ولی مدافعان نتوانستند نقص دیگر بخش ها را جبران کنند و ست دوم با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به نفع روسیه به پایان رسید.

ست سوم: فرار بزرگ روس ها به سمت پیروزی
تیم های ملی والیبال روسیه و لهستان در ست سوم برای کسب برتری و با امیدواری برای پیروزی به مصاف هم رفتند.
در این ست، امتیازها تا پوئن ۲۰ به صورت مساوی پیش رفت ولی شاگردان توماس ساملوو / TUOMAS SAMMELVUO/ در تیم ملی روسیه، پس از امتیاز ۲۰ فرار بزرگی را شکل دادند و با استفاده از خطاهای تیم ملی لهستان و همچنین سرویس های خوب خود، بازی را با سه اختلاف به دست آوردند تا ۲ بر یک جلو بیافتند.
در این ست بیشترین امتیاز روس ها از خطاهای لهستانی به دست آمد و اسبک های قدرتی از مناطق ۲ و۴ و دفاع روی تور نیز در پیروزی روسیه موثر بود.
در طرف دیگر میدان، لهستانی ها بیشترین امتیاز خود را با اسبک های سرعتی بازیکنان قدبلند جلوی تور تصاحب کردند.

ست چهارم: ایجاد اختلاف اطمینان آور در اواسط ست عامل پیروزی روسیه
تیم ملی والیبال روسیه در ست چهارم بازی بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشت به طوری که در اواسط بازی بیش از هفت امتیاز از لهستانی ها پیش افتاد که این امر، اطمینان برد این ست و کل بازی را در بین آنان بسیار زیاد کرد.
در این ست، همه اعضای ۲ تیم و تماشاگران نیز از اواسط ست باور داشتند که بازی با برد روسیه به پایان می رسد و همین امر شد و شاگردان ساملوو با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ این ست را از آن خود کردند تا حلقه برد آنان در وسط زمین شکل بگیرد.
در پایان این دیدار، تیم روسیه با نتیجه سه بر صفر و کسب ۹۹ امتیاز در مقابل ۸۷ امتیاز لهستانی ها پیروز میدان شد و ششمین برد خود از هفت دیدار لیگ ملت ها را از آن خود کرد.
در پایان این دیدار ویکتور پولتائف / VICTOR POLETAEV / شماره ۱۵ تیم روسیه با ۱۸ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن زمین لقب گرفت و بازتوژ کوولک / BARTOSZ KWOLEK / بازیکن شماره ۱۸ تیم لهستان با ۱۵ امتیاز در رده دوم امتیازآورهای این دیدار ایستاد.
هفته سوم لیگ ملت های والیبال امروز / جمعه / با دیدار تیم های ایران و کانادا و فردا / شنبه / با دیدار کانادا با روسیه و لهستان با ایران ادامه می یابد.
۲۰۹۳/‏۳۰۷۲

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =