2.35 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان آذربایجان غربی پرداخت شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی گفت: امسال مددجویان این نهاد در حوزه صنایع دستی ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال دریافت کردند.

عزیز سهندی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این تسهیلات برای اجرای ۲۰ طرح در حوزه صنایع دستی پرداخت شد، اظهار اشت: در سال ۱۳۹۷ نیز برای ۳۶۱ طرح در حوزه مشاغل صنایع دستی ۴۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد.

سهندی گفت: شهرستان چالدران با ۶۶ مجری و با پرداخت هفت میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال تسهیلات در حوزه مشاغل صنایع دستی در استان پیشرو است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی آذربایجان غربی گفت: این نهاد حمایت جدی از مشاغل صنایع دستی استان دارد و اجرای برنامه راهبردی قالیبافی، ساخت ساعت‌های دیواری و چراغ خواب، حمایت از تراش سنگ‌های قیمتی با مشارکت مؤسسه عترت بوتراب و برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی از جمله اقدامات حمایتی کمیته امداد آذربایجان‌غربی از مشاغل صنایع دستی است.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) با الهام از تعالیم شرع مقدس همواره سعی بر این دارد که اصولی‌ترین و شایسته‌ترین خدمات را به مددجویان مورد حمایت عرضه کند و بر همین اساس طرح‌ها و فعالیت‌های خودکفایی را در رأس برنامه‌های خود قرار داده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی گفت: طرح‌های خود اشتغالی، گام مهمی در تأمین معیشت خانواده‌های نیازمند و استقلال اقتصادی مددجویان بوده و نخستین و اساسی‌ترین گام در این رابطه ایجاد روحیه خوداتکایی و اعتماد به خود و روحیه علاقه به کار و عدم اتکا به دیگران است.

سهندی افزود: کمیته امداد به دنبال ایجاد مشاغل پایدار با درآمد مناسب برای مددجویان است و توانمندسازی، مدل‌سازی و پشتیبانی سه مؤلفه راهبردی برای مدیریت جریان ایجاد فرصت‌های شغلی در این نهاد است.

وی ادامه داد: کمیته امداد استان قبل، حین و بعد از دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی بر کار مددجویان نظارت می‌کند و این یکی از دلایل پایداری طرح‌های اشتغال مددجویان تحت پوشش این نهاد است.

به گزارش ایرنا، کمیته امداد که نخستین نهاد تأسیس شده پس از انقلاب اسلامی در کشور است، در اسفند سال ۱۳۵۷ تأسیس شد و در حال حاضر ۴۰ سال از فعالیت این نهاد حمایتی می‌گذرد.

۸۱۳۷/‏۳۰۷۲

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha