۲۴ خرداد ۱۳۹۸، ۱۴:۱۴
کد خبرنگار: 1369
کد خبر: 83352909
T T
۰ نفر
نحوه برخورد رهبر معظم انقلاب با ترامپ مایه عزت و افتخار شیعه و ایران بود

اصفهان - ایرنا- نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان گفت : افتخار ایران رهبری ها و هدایت های امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب است‌ که نمود آن در نحوه برخورد با ترامپ بود که موجب عزت شیعه و اسلام شد.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته اصفهان که در مصلای امام خمینی ره این شهر برگزار شد، افزود: گاهی خدا به دست دشمنان خیرات بزرگی را به مسلمانان و مؤمنان عطا می‌کند که نمونه آن تحریم‌های آمریکا است که خیرات بسیاری برای مردم ما رقم زد.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به سالروز تشکیل جهاد سازندگی به دستور امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: این نهاد در کمک به روستاییان، ایجاد جاده‌های روستایی با دست خالی بسیار موفق عمل کرد.
عضو خبرگان رهبری اضافه کرد: صنعت دامداری و کشاورزی برای استقلال هر کشوری لازم است و در روایت اسلامی حضرت علی (ع) به فرماندهان سپاه خود تاکید می‌کند که مبادا در جنگ به کشاورزان و کشاورزی صدمه‌ای وارد شود.
وی تاکید کرد: جهاد کشاورزی سعی کند بیش از پیش در بهینه مصرف کردن آب تلاش کند زیرا با کم آبی مواجه هستیم و باید این نعمت الهی بهینه مصرف شود و پیش از این باید به فکر راهکارهای نوین آبیاری بود.
وی تصریح کرد: با صدور سریع مجوزها گرفتاری‌های مردم را حل کنند.
آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به سالروز شهادت جمعی از شهدای موتلفه اسلامی توسط رژیم پهلوی و سالروز رحلت عبدالعظیم حسنی خاطر نشان کرد: در روایات اسلامی زیارت عبدالعظیم حسنی همانند زیارت امام حسین (ع) در کربلا توصیف شده است‌.
وی با اشاره به سالروز رحلت شیخ بهایی در ۱۰۳۰، گفت این عالم بزرگ خدمات بزرگی به اسلام، شیعه و مردم اصفهان داشت.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در خطبه اول نماز نیز با تاکید بر اینکه انسان موظف است همواره خود را اصلاح کند، گفت: محاسبه، مشارطه، مراقبه و معاقبه چهار روشی است که علمای اخلاق برای کسب فضائل و دفع رذائل مناسب دانسته‌اند و در روایات اسلامی بر آن تاکید شده است.
۶۰۲۲ /۷۱۳۴/
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha