رقابت های ایران در هفته سوم لیگ ملت های والیبال جذاب تر خواهد بود
وحید صادقی

ارومیه- ایرنا- مربی ارومیه ای تیم ملی والیبال جوانان جمهوری اسلامی گفت: دیدارهای هفته سوم رقابت های لیگ ملت ها برای هواداران خونگرم این رشته و به ویژه تماشاگران ارومیه جذاب تر خواهد بود.

وحید صادقی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا به سالن برگزاری مسابقات، افزود: تیم ملی ایران در حالی دیدارهای هفته سوم خود را در شهر عشاق والیبال برگزار خواهد کرد که شاهد حضور هزاران هوادار مشتاق و والیبال بلد ارومیه‌ای در سالن غدیر ارومیه هستیم که بی صبرانه منتظر شروع مسابقات هستند.

وی بیان کرد: تیم ملی ایران طی ۶ دیدار گذشته موفق به کسب پنج پیروزی ارزشمند مقابل حریفان جهانی شده و با روحیه بسیار بالایی برای انجام سه دیدار مهم و حساس با تیم‌های کانادا، روسیه و لهستان آماده است.

وی ادامه داد: بازیکنان روز گذشته تمرین‌های شادابی را در سالن غدیر ارومیه برگزار کردند و در دیداری که با تک تک آنان داشتم، نشاط خاصی را در چهره تک تک شأن مشاهده کردم.

مربی بین المللی والیبال گفت: تیم کانادا یکی از قدرت‌های برتر والیبال جهان است که سال گذشته نیز موفق به کسب عنوان سوم لیگ ملت‌ها شد و حریف سرسختی برای تیم ملی ایران در نخستین دیدار خانگی خواهد بود که امید می‌رود این دیدار با همت بازیکنان و تشویق بی امان هواداران به نفع ایران تمام شود.

«صادقی» با اشاره به اینکه تیم ملی روسیه یکی از قدرتمندترین تیم‌های حاضر در لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ است، افزود: تیم ملی لهستان نیز با وجود اینکه چند تن از بازیکنان قدیمی خود را در اختیار ندارد ولی با ترکیبی از بازیکنان جوان، با تجربه و با انگیزه به مصاف ایران خواهد رفت.

مربی ارومیه‌ای تیم ملی والیبال جوانان جمهوری اسلامی گفت: تیم ایران در صورت کسب امتیازهای لازم از دیدارهای هفته سوم، برای صعود به مرحله بعدی امیدوارتر خواهد شد.

«صادقی» میزبانی ارومیه و شادی وصف ناپذیر هواداران را از بهترین رویدادهای مهم ورزشی در شهر عشاق والیبال بر شمرد و گفت: حضور پرشور تماشاگران ارومیه‌ای بر زیبایی و جذابیت این دیدارها خواهد افزود به طوری که از ماه‌ها قبل نشاط و شادابی غیرقابل وصفی در سطح شهر ایجاد شده است.

به گزارش ایرنا امروز، جمعه هفته سوم این رقابت‌ها در سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه کلید می‌خورد و بسیاری از مردم جهان از تلویزیون به تماشای این رویداد و رفتارهای تماشاگران می‌نشینند و در لابلای این رویداد بین المللی نیز با قابلیت‌های ملی پوشان ارومیه‌ای تیم ایران و ظرفیت‌های این شهر آشنا می‌شوند.
سعید معروف، میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی و محمدرضا حضرت پور چهار ارومیه‌ای فهرست ۱۴ نفری تیم ملی ایران برای حضور در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال هستند.

این رویداد ورزشی با حال و هوای متفاوتی در ارومیه دنبال می‌شود زیرا این شهر از یک سو برای نخستین بار تعدادی از این رقابت‌های مهم بین المللی را میزبانی می‌کند و از سوی دیگر مردم علاقه مند این شهر به رشته والیبال با حساسیت بالا درخشش بازیکنان ملی پوش ارومیه‌ای را دنبال می‌کنند.
طی سال‌های گذشته تنها تهران به لحاظ شرایط فنی و استانداردهای برگزاری مسابقات، استحقاق میزبانی رقابت‌های بین المللی از جمله در حوزه والیبال را داشت و در چنین شرایطی ارومیه نخستین شهر به جز پایتخت به شمار می‌رود که لیگ ملت‌های والیبال را میزبانی خواهد کرد.
میزبانی شایسته این شهر در رقابت‌های موسوم به «AVC CUP » طی سال ۱۳۸۹ خاطره خوبی در ذهن والیبال دوستان آسیایی، ایرانی و ارومیه‌ای برجا گذاشت که همین امر تجربه بسیار خوبی برای رقابت‌های بزرگ‌تری چون لیگ ملت‌های والیبال محسوب می‌شود.
پس از آن نیز رقابت‌های آسیایی دیگری به میزبانی ارومیه برگزار شد که این شهر والیبال خیز با روسفیدی از آن بیرون آمد و نام پایتخت والیبال آسیا برای این شهر تبلور یافت.

۷۱۵۶/‏۳۰۷۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =