۲۴ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۳:۰۶
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83352656
۰ نفر
رومانی: تصمیمی برای انتقال سفارت به بیت المقدس نداریم

تهران- ایرنا- «ماریا ماگدالنا گریگوری»، معاون وزیر امور خارجه رومانی روز پنجشنبه در دیدار با ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن در امان، گفت که این کشور تصمیمی برای انتقال سفارت به بیت المقدس ندارد.

به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین، گریگوری در این دیدار تأکید کرد که رومانی به مواضع تاریخی خود و مواضع اتحادیه اروپا در قبال مسأله فلسطین و راه حل برپایی دو کشور فلسطینی و یهودی به عنوان تنها راه پایان درگیری‌ها میان فلسطینی‌ها و اسرائیل متعهد است.

از سوی دیگر الصفدی نیز گفت: حل مسأله فلسطین بر اساس برپایی کشور مستقل فلسطینی، طبق مرزهای سال ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی تنها شرط برقراری صلح گسترده در منطقه است.

وی افزود: قدس، کلید صلح است و به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، نقض قوانین بین المللی و نابودی همه تلاش‌هایی است که با هدف حل این نزاع صورت گرفته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ۱۵ آذرماه سال ۹۶ اعلام کرد که قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخته و دستور انتقال سفارت کشورش در فلسطین اشغالی به قدس را صادر می‌کند.

به دنبال این تصمیم ترامپ که مخالفت جهانی در پی داشت، سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی در اردیبهشت سال جاری از تل آویو به قدس منتقل شد.

شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی در شورای امنیت سازمان ملل متحد از سوی ۱۴ عضو دیگر این شورا محکوم شد اما قطعنامه مربوطه با رأی مخالف آمریکا وتو شد.

پس از آن، مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت قاطع، رأی به محکومیت این تصمیم و انتقال سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی از تل آویو به قدس داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =