۲۴ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱:۳۰
کد خبرنگار: 2201
کد خبر: 83352639
۶ نفر

برچسب‌ها

دزفول گرم ترین خرداد ۳۳ سال اخیر را تجربه کرد

دزفول - ایرنا - رئیس هواشناسی صفی آباد دزفول با بیان اینکه شاهد گرمای زودرس در این شهرستان هستیم، گفت: دزفول گرم ترین خرداد ۳۳ سال اخیر را تجربه کرده که یک رکورد است.

علی کرمی پنجشنبه شب در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه گرمای شدید بالای ۴۸ درجه سانتیگراد تا پایان هفته آینده در دزفول ادامه دارد، افزود: طبق پیش بینی‌ها ۲ روز آینده شاهد کاهش یک تا ۲ درجه‌ای دمای هوا خواهیم بود و از شنبه تا چهارشنبه دمای بالای ۴۷ درجه را شاهد خواهیم بود.
وی با بیان اینکه دمای هوا در ارتفاع ۱۷۰ سانتیمتری و در سایه محاسبه می‌شود، گفت: اشعه فرابنفش بین صفر تا ۱۰ اندازه گیری می‌شود که اگر بیش از چهار درجه باشد باید از کرم ضدآفتاب و بالاتر از آن باید از دستکش، کلاه و چتر استفاده شود.

رئیس اداره هواشناسی صفی آباد دزفول افزود: طی روزهای گذشته میزان اشعه فرابنفش به ۱۰ درجه رسیده است لذا باید مسائل و نکات بهداشتی در روزهای گرم رعایت شوند.

گرمای شدید در دزفول موجب استفاده بیشتر از دستگاه‌های سرمایشی و قطعی برق در برخی نقاط شهرستان در طول روز شده است.کاهش مصرف برق در ساعات پیک مصرف برای جلوگیری از خاموشی‌های ناخواسته مورد انتظار است.
۷۲۷۸/۳۰۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =