دیده بان فدرال آمریکا خواستار برکناری مشاور رسانه ای ترامپ شد

تهران- ایرنا- دیده بان فدرال آمریکا که مسوولیت حقوقی نظارت بر عملکرد دولت را برعهده دارد،روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد، «کلین کانوی» مشاور رسانه ای دونالد ترامپ باید به دلیل نقض قانون منع فعالیت های سیاسی مقامات اجرایی کاخ سفید را ترک کند.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، مشاور ویژه دیده بان فدرال (OSC) گفت: خانم کانوی با حضور در برنامه های تلویزیونی و شبکه های اجتماعی، جایگاه نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری را مورد انتقاد قرار داده و این در حالی است که وی دارای پست اجرایی در دولت است.

بر اساس بیانیه مشاور ویژه آژانس دفتر آمریکا که عنوان دیده بان فدرال این کشور شناخته می شود، از آنجایی که کانوی هیچ اهمیتی به قانون هتچ اکت (Hatch Act) نداده و همچنان به فعالیت های سیاسی خود ادامه می دهد، وی باید هر چه زودتر کاخ سفید را ترک کند.

بر اساس قانون هتچ اکت مصوب سال ۱۹۳۹، هیچ مقام اجرایی آمریکا به جز رئیس جمهوری و معاون اول نباید فعالیت سیاسی و حزبی داشته باشد.

یک مقام ارشد کاخ سفید در مصاحبه با واشنگتن پست گفت: خروج کانوی از کاخ سفید بستگی به تصمیم ترامپ دارد و من بعید می دانم که رئیس جمهوری بخواهد مشاور ارشد رسانه ای خود را به دلیل فعالیت های سیاسی تنبیه کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =