مراکز درمانی گیلان برای نسخه نویسی الکترونیکی آماده می شود

آستارا - ایرنا - معاون بیمه و درمان اداره کل بیمه سلامت گیلان گفت: بسترهای لازم برای نسخه نویسی الکترونیکی در مراکز درمانی استان فراهم شده و از اواخر خرداد ماه جاری عملیاتی می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا سعید مهدی پور عصر پنجشنبه در کارگاه آموزش نسخه نویسی الکترونیکی در شبکه بهداشت و درمان آستارا افزود: تجمیع اطلاعات بیماران، پردازش صحیح، حذف دفترچه‌های کاغذی و مدیریت هزینه درمان از هدف‌های این طرح است و نسخه نویسی از طریق کد ملی و به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: کارشناسان اداره کل بیمه سلامت گیلان آموزش‌های لازم را به پزشکان و فعالان حوزه درمان ارائه داده اند و با اجرای این طرح، بیماران در بخش سرپایی به ارائه دفترچه نیاز نخواهند داشت.

مهدی پور ادامه داد: در این سامانه نسخه نویسی قواعد بیمه‌گری، هم پوشانی، احراز هویت و اعتبار بیمه کنترل و متعاقب آن از طریق درگاه مورد نظر، نسخه پزشک تجویز می‌شود.

وی ادامه داد: به این ترتیب بیمه شده با توجه به مورد تجویز شده در سامانه می‌تواند به داروخانه، آزمایشگاه یا دیگر مراکز تشخیصی و درمانی مراجعه و خدمات دریافت کند.

یک میلیون و ۳۲۷ هزار و ۸۲۱ نفر دراستان گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و دارای شش مرکز بهداشتی درمانی، ۲۵ خانه بهداشت و یک بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی است.

۷۱۰۵ / ‏‬ ۷۱۲۴ / ‏‬ ۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =