مصطفی دنیزلی سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی شد

تبریز - ایرنا - «مصطفی دنیزلی»، سرمربی سرشناس ترکیه، هدایت تیم فوتبال باشگاه تراکتورسازی تبریز را در فصل آتی لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران بر عهده گرفت.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، هنوز جزئیات قرارداد دنیزلی با تیم فوتبال تراکتورسازی و اینکه وی برای چه مدتی سکان هدایت این تیم پرطرفدار را به عهده گرفته است، منتشر نشده است.

باشگاه فرهنگی - ورزشی تراکتورسازی تنها به انتشار یک سطر خبری کلی و تصویری از دنیزلی با محمدرضا زنوزی، مالک و غلامرضا صادقیان، مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز، در حین امضای قرارداد همکاری بسنده کرده است.

مصطفی دنیزلی، مربی پرآوازه ترکیه‌ای، چهره‌ای آشنا در فوتبال ایران محسوب می‌شود و نخستین بار با سکانداری نیمکت پاس در ایران شناخته شد.

مصطفی دنیزلی که متولد ۱۰ نوامبر ۱۹۴۹ در شهر "ازمیر" ترکیه است. در دوران بازیگری، دنیزلی از سال ۱۹۶۶ تا ۱۹۸۳ به مدت ۱۷ سال در تیم آلتای اسکای ازمیر بازی کرد و در طول ۴۷۶ بازی ۸۳ گل به ثمر رساند. در این دوران وی یکی از بهترین مهاجمان چپ لیگ ترکیه بود و در سال ۱۹۸۰ به عنوان آقای گل لیگ ترکیه انتخاب شد. در سال ۸۳-۱۹۸۲ به تیم گالاتاسرای ترکیه پیوست و در این تیم ۱۵ بازی انجام داد و سه گل نیز به ثمر رساند. دنیزلی در پایان فصل ۸۴-۱۹۸۳ خود را از فعالیت‌های ورزشی بازنشسته کرد و وارد عرصه مربیگری شد. وی در دوران فوتبال حرفه‌ای ۳۳ مرتبه برای تیم ملی کشورش به میدان رفت و حاصل آنها تنها دو گل‌زده بود.

تراکتورسازی، سومین تیم باشگاهی ایران است که دنیزلی هدایت ان را بر عهده می‌گیرد.

تیم فوتبال تراکتورسازی فصل گذشته لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران را به رتبه پنجمی به پایان برد.

۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =