۲۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۰
کد خبرنگار: 1399
کد خبر: 83352310
۱ نفر
۵۰۰ کیلومتر آزادراه تا پایان سال ۹۹ افتتاح می‌شود

تبریز - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی از تکمیل و افتتاح ۵۰۰ کیلومتر آزادراه تا پایان سال آینده در کشور خبر داد.

محمد اسلامی در حاشیه بازدید از آزادراه تبریز- مرند - بازرگان، در گفتگو با خبرنگاران گفت: همه طرح‌های آزادراهی کشور در حال حاضر فعال هستند و دولت دوازدهم مصمم است تا پایان فعالیت خود طول آزادراه‌های کشور را از ۲۴۰۰ کیلومتر کنونی به نزدیک سه هزار کیلومتر افزایش دهد.

وی افزود: هم‌اکنون در حوزه راه‌سازی طرح‌هایی به ارزش بیش از یکصد هزار میلیارد تومان در دست اجراست و با توجه به اینکه بودجه این بخش سالانه ۶ هزار میلیارد تومان است، تمام تلاش‌مان را برای استفاده از ظرفیت‌های قانون بودجه در جهت افزایش بهره‌وری به کار می‌گیریم.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص طرح‌های آزادراهی در آذربایجان شرقی نیز گفت: در حال حاضر در ۴ محور این استان، طرح احداث آزادراه داریم که مهم‌ترین آن آزادراه تبریز- مرند- بازرگان است.

وی افزود: قطعه یک این طرح از تبریز تا مرند به طول ۶۶ کیلومتر آغاز شده و کارگاه آن کاملاً فعال است و در دو ماه اخیر ۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

اسلامی خاطرنشان کرد: امسال از سمت بازرگان نیز احداث یک قطعه ۷۰ کیلومتری شروع شده و برای بقیه مسیر هم در حال مذاکره با پیمانکار هستیم تا به زودی عملیات اجرایی در کل این مسیر ۲۵۰ کیلومتری فعال شود.

به گفته وی، قطعه اول این محور که بار ترافیکی سنگینی هم در این مسیر وجود دارد تا هفته دولت سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و امیدواریم با سرعت گرفتن عملیات در کل مسیر، شاهد بهره‌مندی این محور بین‌المللی از راه باکیفیت و استاندارد باشیم.

اسلامی اضافه کرد: آزادراه‌های تبریز- ارومیه و مراغه- هشترود نیز طرح‌های فعالی هستند که با اتمام آنها، کریدور اتصالی به غرب کشور و شمال عراق تکمیل خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص راه‌آهن تبریز- میانه نیز گفت: این پروژه یکی از طرهای مهم کشور است و با توجه به اهمیتی که دولت برای توسعه ریلی قائل است، این محور جزو یکی از ۵ محور اولویت‌دار در کشور انتخاب شده است.

اسلامی ادامه داد: مسیر میانه تا بستان‌آباد این خط ریلی امسال به بهره‌برداری می‌رسد و بقیه مسیر تا تبریز نیز به سرعت اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه هیچ مانعی برای اجرای این طرح وجود ندارد، افزود: یکی از مشکلات این پروژه، معارض‌هایی است که در مسیر وجود دارد و با توجه به اینکه عموم مردم از این طرح سود می‌برند، از دستگاه‌های اجرایی استان انتظار داریم که به‌موقع این مسائل را مدیریت کنند تا پیشرفت آن با کندی مواجه نشود.

۶۱۲۰/‏۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =