نایب رییس مجلس: ۸۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به بیماران خاص اختصاص یافت

تبریز - ایرنا - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی مبلغ اختصاص یافته در مجلس به بیماران خاص را امسال ۸۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مسعود پزشکیان روز پنجشنبه در همایش روز جهانی ام اس (MS ) در سالن اجتماعات پتروشیمی تبریز افزود : مجلس تمام وظایف خود را در قبال بیماران خاص و دیگر مسائل انجام داده است اما دولت در اجرای قانون کوتاهی می‌کند.
وی ادامه داد: طبق مصوبه مجلس دولت موظف است یک درصد از هدفمندی یارانه‌ها را به بیماران خاص اختصاص دهد و علاوه بر آن نیز یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده به این بیماران اختصاص داده شده شود اما یا دولت اجرا نمی‌کند یا نیمه کاره اجرا می کند.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اگر بحث پزشک خانواده در کشور اجرایی شود، دچار این همه مسائل و مشکلات نمی شویم و می توانیم بیماریها را مدیریت کنیم و با این کمبودها مواجه نشویم.
زهرا ساعی یکی دیگر از نمایندگان مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در بودجه سال ۹۸ دولت را موظف کردیم علاوه بر اختصاص یک درصد هدفمندی یارانه ها مبلغی را نیز به بخش درمان بیماران خاص اضافه کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم گفت: درمان مناسب و ایجاد فضا و امکانات کافی از بهترین راههای کمک به بیماران خاص است.
محمد حسین صومی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی در بحث حمایت از بیماری های خاص موفق عمل کرده است افزود: این تعهدات به ده درصد نیز رسیده است و توانسته ایم سقف ۱۰۰ میلیارد ریال را در حمایت از بیماران خاصحفظ کنیم.
وی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست اعتبارات حوزه سلامت را کم نکنند تا این بخش با مشکل مالی مواجه نشود.

۵۱۸/‏۶۱۲۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =