هشدار روسیه به آمریکا: استقرار پهپادهای تهاجمی در لهستان را بی پاسخ نمی گذاریم

مسکو – ایرنا – رئیس کمیسیون امنیتی و دفاع دومای روسیه در واکنش به توافق آمریکا با لهستان برای استقرار یک اسکادران پهپاد تهاجمی در لهستان گفت که روسیه این اقدام را بدون پاسخ نمی گذارد.

ولادیمیر شامانف که چندین سال فرمانده نیروی هوابرد روسیه بود روز پنجشنبه به خبرگزاری اینترفاکس گفت: متنشج کردن اوضاع در مجاورت مرزهای روسیه بدون پاسخ مسکو نخواهد ماند.
وی درباره تصمیم دولت آمریکا برای استقرار پهپادهای تهاجمی ام.کی و۹ در لهستان خاطرنشان کرد: همان طور که رئیس جمهوری روسیه گفته است ما مجبوریم تدابیری در پاسخ به این اقدام اتخاذ کنیم و چنین تدابیری را در اختیار داریم.
به گزارش رسانه ها، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و آندره دودا همتای لهستانی وی روز چهارشنبه بیانیه مشترکی را در عرصه همکاری های نظامی دو کشور صادر کردند که بر اساس آن واشنگتن قصد دارد در لهستان یک اسکادران پهپاد تهاجمی و تجسسی از نوع ام.کی و-۹ مستقر کند.
رئیس کمیسیون امنیت و دفاعی دومای روسیه در ادامه سخنان خود گفت که وضعیت جهان بتدریج به بحرانی شبیه حوادث کارائیب (رویارویی آمریکا و شوروی در دهه ۶۰ میلادی در منطقه کارائیب و کوبا) سوق داده می شود که خطرناک است.
وی ادامه داد: زیرا که پهپادهای ام. کیو ۹ دارای توانایی موشک های میانبرد هستند و از مشخصات چنین موشک هایی برخوردارند و می توانند بمب اتمی حمل کنند.
بر اساس توافق آمریکا و لهستان، ارتش آمریکا حضور نظامی خود در لهستان را افزایش می دهد و به نیروهای نظامی آمریکایی در این کشور که در زمان حاضر حدود چهار هزار و ۵۰۰ نفر هستند، یک هزار نفر دیگر اضافه می کند.

اروپام *۳۹۱*۱۳۴۶*

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =