سیاست دولت تمرکز گردش مالی معادن در محل فعالیت آنهاست

جیرفت - ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سیاست دولت این است که همه فعالیت های معادن و کارخانه ها ازجمله گردش مالی و جذب نیرو، در محل فعالیت آنها متمرکز شود.

به گزارش ایرنا، رضا رحمانی روز پنجشنبه در بازدید از مجتمع تیتانیوم کهنوج در جمع خبرنگاران افزود: در تمام کشور خصوصاً مناطق محرومی که معادن فعال وجود دارد سیاست دولت این است که همه فعالیتها از گردش مالی گرفته تا جذب نیرو باید در همان مناطق انجام شود.

وی ادامه داد: جنوب کرمان از ظرفیت های خوب معدنی برخوردار بوده و تولیدات این منطقه، مورد نیاز کشور است و اگر این تولیدات نباشد، مشابه آنها را باید با صرف منابع ارزی از خارج کشور وارد کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: اشتغال، خودکفایی، توسعه مناطق و قطع وابستگی ارزی از برکات تولید محصولات معدنی است.

وی بیان کرد: امروز در جنوب کرمان دیدم که معدنکاران ما از انگیزه خوبی برخوردار بوده و نسبت به بحث رونق تولید و قطع وابستگی جدی هستند.

رحمانی تصریح کرد: خوشبختانه شرایط جدید اقتصادی روی فعالیت معدنکاران تاثیری نداشته و اتفاقاً آنها عزم خود را برای تولید بیشتر جزم کرده اند و ما هم از این رویکرد حمایت می کنیم تا بتوانند فعالیت های خود را توسعه دهند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این سفر همچنین از پایانه صادراتی جیرفت بازدید و کارخانه مس امید سبزواران جیرفت را افتتاح می‌کند.

رحمانی پس از جمع بندی برنامه‌های خود در جنوب کرمان، به شرق استان و شهرستان بم سفر خواهد کرد و روز جمعه نیز در سفر به شهرستان زرند، به بازدید از مراکز صنعتی و معدنی این شهرستان می‌پردازد.

جنوب کرمان با هفت شهرستان و یک میلیون نفر جمعیت، یک سوم مساحت استان را به خود اختصاص داده است.

۷۴۵۰/‏۷۴۲۹‬ / ‏‬۵۰۵۴

.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =