طرح امداد و نجات تابستانی در اردبیل اجرا می شود

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: طرح امداد و نجات تابستانی با روزانه ۹۰ نجاتگر در این استان اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا، رامین معبودی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این طرح از ۳۱ خرداد تا ۳۱ شهریور به مدت ۹۴ روز و هشت هزار و ۴۶۰ نفر روز نجاتگر اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در این طرح ۱۸ پایگاه امداد و نجات در استان اردبیل فعال خواهند بود، تشریح کرد: ۱۲ پایگاه ثابت، ۴ پایگاه موقت، یک پایگاه کوهستان و یک تیم واکنش سریع آماده عملیات در این طرح فعال بوده و به هموطنان خدمات ارائه می‌کنند.

معبودی با اشاره به اینکه چهار پایگاه موقت در چهار شهرستان استان فعال خواهد بود، گفت: این پایگاه‌ها در جاده سرچم (تونل ۱۱)، سرچشمه مشگین شهر، سه راهی بران _ پارس آباد و بودالالو اردبیل مستقر می‌شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل همچنین اظهار داشت: جمعیت هلال احمر استان با بکارگیری ۱۸ دستگاه خودرو آمبولانس، ۱۲ دستگاه خودرو ست نجات و ۱۴ دستگاه خودرو کمک دار در خدمت هموطنان است.

او با اشاره به اینکه انتظار می‌رود هموطنان با رعایت اصول استاندارد و رعایت نکات ایمنی در مباحث پیشگیری از حوادث سفر ایمنی داشته باشند اضافه کرد: جمعیت هلال احمر در آمادگی کامل بسر می‌برد و مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری(EOC) استان جهت کنترل و هماهنگی حوادث با تعامل بین سازمانی با مراکز کنترل حوادث ارگان‌های مرتبط آماده باش بوده و به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کند.

معبودی با اشاره به اینکه شماره اضطراری ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال احمر به صورت شبانه روزی برای پاسخگویی آماده است، تشریح کرد: هموطنان با گوشی‌های بدون سیم کارت و بدون شارژ ریالی هم می‌توانند با این شماره تماس بگیرند.

وی با اشاره به اینکه در هر شهرستان استان یک کشیک شبانه روزی (ERC) به عنوان پایگاه شهری فعالیت می‌کند، افزود: اتاق آماده عملیات مرکز استان و شعب تابعه با تجهیزات و امکانات امدادی در قالب تیم واکنش سریع آماده باش می‌باشد.

۶۰۱۸/‏۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =