۲۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۰
کد خبرنگار: 1782
کد خبر: 83352110
۰ نفر
۵۰ درصد از عوارض اسکله به بندرپهل اختصاص یابد

بندرعباس- ایرنا- فرمانداربندر خمیر گفت: ۵۰ درصد از عوارضات حاصل از اسکله بندرپهل در راستای خدمات دهی بیشتر به این بندر اختصاص یابد.

میرهاشم خواستار روز پنجشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار خمیر افزود: این کار با نظارت نماینده منطقه آزاد قشم، معاونت امور عمرانی استاندار و معاون امور عمرانی فرمانداری خمیر انجام شود.

وی ادامه داد: اسکله بندرپهل به عنوان معبر مورد استفاده تعداد زیادی از گردشگران، مسافران و شهروندان است که باید خدمات رسانی بیشتر و بهتری به آن انجام شود.

فرماندار خمیر اضافه کرد: اسکله بندرپهل به عنوان مهم‌ترین معبر مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور و همچنین تردد شهروندان دو شهرستان خمیر و قشم مورد استفاده قرار می‌گیرد که باید خدمات رسانی بیشتری در این اسکله انجام شود.

شهرستان بندرخمیر بواسطه فاصله نزدیک با قشم پل ارتباط دریایی حمل ونقل خودرو و مسافر بوسیله لندینگ کرافت ازبندرپل به لافت است.

اسکله بندرپهل نیز در ۷۰ کیلومتری بندرعباس و ۳ کیلومتری روستای پل و در ۱۸ کیلومتری بندر خمیر قرار دارد و کوتاه‌ترین مسیر دریایی تا جزیره قشم است.

روزانه عده زیادی مسافر و خودرو از طریق این محل عازم قشم می‌شوند.

شهرستان بندرخمیر، یکی از شهرهای ساحلی استان است که در ۹۵ کیلومتری جنوب غربی شهر بندرعباس در ۲۶ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۵ درجه و ۳۴ دقیقه طول شرقی قرار گرفته و ارتفاع آن از سطح دریا حدود ۱۵ متر است.

۹۸۸۷ /‏۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =