سیاست های ارزی در قبال بخش کشاورزی باید اصلاح شود

شیراز- ایرنا- رئیس کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای این کمیسیون بر این باورند، سیاست های ارزی که در قبال بخش کشاورزی اتخاذ می شود باید توسط دولت اصلاح شود.

احمد علی کیخا، پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان فارس در شیراز افزود: اعتقاد ما بر این است که این سیاست‌ها چه در بحث تأمین نهاده‌ها و چه واردات محصولات کشاورزی به نفع تولید کننده بخش کشاورزی نبوده و نیست.

وی، از اتاق بازرگانی ایران خواست که با پیدا کردن بازارهای هدف برای صادرات محصولات کشاورزی، تولید کننده کشاورزی را تشویق به تولید محصول برای این بازارها کند.

او اظهار داشت: همانگونه که ما از دستگاه‌ها انتظار داریم به تکالیف قانونی خود عمل کنند از نهادهایی مانند اتاق بازرگانی ایران هم انتظار است به تکالیفی که در قانون دیده شده به درستی عمل کنند.

رئیس کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: انتظار است در استانی مانند فارس که محصولات منحصر به فردی مانند انجیر تولید می‌کند در حوزه صادرات، پیدا کردن بازارهای هدف و تشویق تولید کننده برای تولید و فرآوری محصولات برای آن بازارها وقت بیشتری گذاشته شود.

کیخا، در مورد مباحث مربوط به مکانیسم قیمت گذاری گندم هم گفت: این بحث در نشستی با حضور بنیاد ملی گندم مطرح شد و ما در کمیسیون قول دادیم که از ظرفیت خود در این زمینه استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: انتقاد بر این بود که وزارت جهاد کشاورزی اگر سیاست قیمت گذاری را قبول ندارد وزیر باید آن را به طور رسمی اعلام کند.

او گفت: ما اگر بحث استیضاح وزیر جهاد کشاورزی را مطرح کردیم به هیچ وجه ارتباطی به مسائل جناحی، شخصی و جریانی نداشت اما در همین حال نخستین کسانی هم که پشت ما را خالی کردند، دوستان بنیاد ملی گندم بودند و در اوج بحث‌ها اطلاعیه دادند که ما مشکلی نداریم.

۶۱۲۲ / ‏‬ ۶۱۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =