استاندار خراسان شمالی: شرایط را برای بخش خصوصی خوب فراهم نکردیم

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: باید اذعان کنیم که متاسفانه شرایط را آنگونه که باید، برای فعالیت بخش خصوصی فراهم نکرده ایم.

به گزارش ایرنا محمدعلی شجاعی روز پنجشنبه در آئین آغاز جشنواره ملی فرهنگی و ورزشی عشایر که در اسفراین برگزار شد، با اشاره به صدور مجوزهای بی نام برای سرمایه گذاری در این استان اظهار داشت ما با این اقدام تلاش داریم تا شرایط مناسب‌تری را برای سرمایه گذار بخش خصوصی فراهم کنیم.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب در چند سال اخیر همواره بر اقتصاد مقاومتی و رونق تولید تاکید کرده و توصیه کرده‌اند که رویکردها به سمت تکیه بر توان داخلی باشد و در این مسیر قشر خدوم عشایر، می‌توانند نقش مؤثری در حوزه اقتصاد داشته باشند.
شجاعی گفت: باید فرایندها برای سرمایه گذاری و تولید تسهیل شود.
وی در باره حمایت از عشایر گفت: اکنون تمام توان و همت دولت بر این است که شعار اقتصاد مقاومتی محقق شود و بدون شک عشایر غیرتمند نقش زیادی در توسعه و رونق اقتصادی ایفا می‌کنند.

جشنواره ملی فرهنگی ورزشی عشایر، روز پنجشنبه با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر جهاد کشاورزی، استاندار خراسان شمالی و جمعی از مسئولان استانی در مجموعه تاریخی شهر بلقیس اسفراین گشایش یافت که تا فردا ادامه دارد.

این جشنواره ملی که با مشارکت عشایر ۱۴ استان کشور برپا شده، با برنامه‌هایی چون موسیقی محلی، پخت غذاهای سنتی و محلی عشایر، مسابقات ورزشی بومی و محلی و همچنین مسابقات فرهنگی و نشست با سران قبایل و طوایف عشایر همراه خواهد بود.

بر اساس این گزارش، از برنامه‌های دیگر جشنواره ملی فرهنگی ورزشی عشایر در اسفراین برپایی نمایشگاه صنایع دستی است که در آن توانمندی‌های این قشر به نمایش گذاشته شده است.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین ۶۰ کیلومتری بجنورد قرار دارد و ۱۱ درصد جمعیت آن را عشایر تشکیل می‌دهند.

جامعه عشایری کشور یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را شامل می‌شود و استان خراسان شمالی ۳۰ هزار نفر عشایر دارد.

۷۱۸۵/‏۵۱۳۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =