وزارت صنعت از صنایع دریایی هرمزگان حمایت کند

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان از رونق صنایع دریایی هدف راهبردی در حوزه توسعه صنعتی در این استان یاد کرد و خواستار حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت از صنایع دریایی به ویژه صنعت کشتی سازی در هرمزگان شد.

فریدون همتی روز پنجشنبه در نشست با رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در بندرعباس اظهار داشت: دو شرکت کشتیرانی ایران و شرکت ملی نفتکش می توانند سفارشات ساخت و تعمیرات کشتی های خود را به مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در بندرعباس بدهند.

وی ادامه داد: این کار موجب حفظ و افزایش اشتغال صنعت کشتی سازی در استان هرمزگان خواهد شد.

استاندار هرمزگان در ادامه خواستار توسعه صنعت تولید نورد در این استان شد و بیان داشت: در این راستا نیازمند مجوز خاص از سوی وزارت صنعت و معدن برای توسعه تولید نورد در هرمزگان به ۲۰۰ هزار تن هستیم.

همتی همچنین خواستار همکاری در راستای توسعه صنعت فولاد برای تحقق هدف ۱۰ میلیون تن تولید فولاد در هرمزگان شد.

به گفته وی، برای تکمیل زنجیره فولاد واحد تولید گندله سازی مادکوش در بندرعباس ایجاد شده و تولید ۱۰ میلیون تن گندله برای آن هدفگذاری شده است.

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت روز پنجشنبه در جریان سفر کوتاه به بندرعباس در نشست بررسی و پیگیری مسائل حوزه صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان شرکت کرد.

وی در این نشست بیان داشت: استان هرمزگان نیز از ظرفیت‌های بسیاری در حوزه معادن برخوردار است و زنجیره گسترده ای از فلزات در معادن این استان وجود دارد که باید برای اکتشاف آن اقدام کنیم.

رحمانی اظهار داشت: به سازمان های زمین شناسی و ایمیدرو مأموریت داده‌ایم تا در راستای به فعلیت رساندن ظرفیت‌های معدنی همکاری لازم را با استان ها داشته باشند.

وی ابراز داشت: کشتی‌سازی یکی از صنایع مهم و محوری موجود در هرمزگان است که ارائه سفارش ساخت و تعمیرات کشتی از سوی شرکت‌های کشتیرانی و نفتکش به مجموعه ایزوایکو در بندرعباس مورد تاکید بوده و به طور جدی پیگیری خواهد شد.

۹۸۸۷ /‏۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =