«غار- موزه وزیری» لواسان نیاز به رسیدگی دارد

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: غار موزه وزیری لواسان در نوع خود بی نظیر است و جامعه و مسئولان حق هنرمند برجسته آن را به خوبی ادا نکرده اند.

به گزارش ایرنا، نخستین غار - موزه خصوصی ایران با عنوان «وزیری» شامل دست سازه های دکتر ناصر هوشمند وزیری، از مجسمه سازان برجسته کشورمان برای بازدید عموم به نمایش درآمده است؛ فعالیت این موزه سال ۸۴ آغاز شد و مدام در حال تکمیل و توسعه است.

طیبه سیاوشی روز پنجشنبه پس از بازدید از غار موزه وزیری لواسان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علیرغم اینکه به گفته «دکتر وزیری» مستند غار موزه تاکنون ۴۰ بار از برنامه های تلویزیونی پخش شده ولی همچنان مورد توجه کافی قرار نمی گیرد.

وی تصریح کرد: بسیاری از آثای این موزه از مواد بازیافتی ساخته شده و حمایت از طبیعت و زیبایی در این مکان موج می زند و روحی در آن جریان دارد که گذر زمان را فراموش می کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: برخی از آثار دیگر این غار موزه از سنگ و مس ساخته شده و شکوه و عظمت تاریخ و هنر ایرانی را به نمایش می گذارد اما همچنان لطافت نیز در آنها پدیدار است.

وی اذعان داشت: غاری که توسط هنرمند این مجموعه کنده کاری شده نیز عاری از خلاقیت نیست؛ باید دکتر وزیری را برای ترویج فرهنگ آشتی با طبیعت، هنر، خلاقت و آثار ماندگاری که خلق می کنند، حمایت و تکریم کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با اینکه ایشان، خود از بزرگان عرصه هنر هستند ولی همواره با ساخت سردیس و آثار متعدد، هنرمندان و نام آوران ایرانی را بزرگ داشته و تلاش می کند تا زمان یاد آنها را از اذهان پاک نکند.

وی بیان کرد: با اینکه تمام فضای غار موزه به یکهزار و ۲۰۰ متر مربع می رسد، تعداد و تنوع آثار باور کردنی نیست؛ امیدواریم با حمایت های بیشتر در راستای گسترش این فضا و باقیماندن آن برای نسل های آینده گام برداریم.

سیاوشی در بخشی دیگر از سخنان خود اشاره داشت: امید است تمهیداتی توسط مسئولان متولی اتخاذ شود تا مسائلی نظیر حریم رودخانه ها به فضای این غار موزه آسیب جدی وارد نکند.

لواسان یکی از شهرهای شهرستان شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی و طبیعتی بکر در ۱۱ کیلومتری شمال شرقی تهران واقع شده است.
تهرام/۹۸۹۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =