۲۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۸
کد خبرنگار: 1405
کد خبر: 83352053
۰ نفر
۸۳ مدرسه کانکسی در مناطق عشایری آذربایجان غربی دایر است

ارومیه- ایرنا- رییس اداره آموزش و پرورش عشایر آذربایجان غربی گفت: ۸۳ مدرسه با ۱۴۶ کلاس و ۲ هزار دانش آموز در مناطق عشایری استان در ایام سال تحصیلی فعال هستند که با سیاست های اتخاذ شده و جلب مشارکت های خیران به زودی این مدارس حذف می شوند.

به گزارش ایرنا نسرین پاک دوست روز پنجشنبه در دیدار با مدیر کل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس آذربایجان غربی افزود: ۳۵ هزار نفر دانش آموز در ۶۰۰ مدرسه ابتدایی، ۹۱ مدرسه متوسطه اول و ۳۰ مدرسه متوسطه دوم تحصیل می‌کنند.

وی اضافه کرد: هرچند تحصیل فرزندان از نظر خانواده‌های عشایر بر معیشت آنان تأثیر دارد اما هیچ کودک و نوجوانی به علت فقر نباید از تحصیل باز بماند و تجهیز مدارس عشایری باید از طریق نهادهای حمایتی از جمله بهزیستی و کمیته امداد و نوسازی مدارس انجام شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش عشایر آذربایجان غربی با اشاره به آمار مدارس شبانه روزی عشایری بیان کرد: ۲۲ مدرسه با بیش از ۲۰۰ دانش آموز در این مدارس تحصیل می‌کنند و در راستای برقراری عدالت آموزشی آماده سازی و کیفیت بخشی به امر آموزش و پرورش در مدارس عشایری نیازمند مساعدت در تهیه وسایل و تجهیزات آموزش و فن آورانه برای مدارس است.

مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس آذربایجان غربی نیز در این دیدار گفت: از نظر تجهیز مدارس شبانه روزی عشایر و ایجاد مدارس نوساز تا حد امکان این اداره کل آمادگی خود را جهت کمک و یاری اعلام می‌کند.

آیدین رحمانی اظهار داشت: در سطح آذربایجان غربی هم اکنون ۴۷۷ کلاس درس به صورت کانکسی اداره می‌شوند که با توجه به ابلاغ اعتبار سفر اخیر رئیس جمهوری به این استان پیش بینی می‌شود که در سال تحصیلی ۱۳۸۹-۱۳۸۸ تمامی مدارس کانکسی برچیده شود.

وی از اجرای ۴۰۰ طرح مدرسه سازی در آذربایجان غربی خبر داد و اظهار کرد: این تعداد فضای آموزشی شامل یک هزار و ۸۹۱ کلاس درس است که پیش بینی می‌شود زمان بندی اتمام این طرح‌ها طولانی باشد.

رحمانی اضافه کرد: از مجموع یک هزار و ۸۹۱ طرح مدرسه سازی که در سطح استان در دست احداث است پیش بینی می‌شود حدود ۶۰۰ کلاس درس آن تا مهر امسال به بهره برداری رسیده و تحویل آموزش و پرورش شود

به گزارش ایرنا آذربایجان غربی دارای بیش از ۵۹۴ هزار دانش آموز است که در پنج هزار مدرسه تحصیل می‌کنند از این تعداد ۳۵ هزار نفر دانش اموز عشایر هستند.

۷۱۲۵/‏۷۱۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =