۲۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۵
کد خبرنگار: 1007
کد خبر: 83352050
۰ نفر
۴۱ دستگاه تنور گازی در استان اردبیل توزیع شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از توزیع 41 دستگاه تنور گازی در بین حاشیه نشینان جنگل ها در این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، شهامت هدایت روز پنجشنبه در آئین توزیع تنورهای گازی در روستای سوهای شهرستان نمین گفت: این چهارمین مرحله توزیع تنور گازی در بین حاشیه نشینان جنگل های استان با هدف جایگزینی سوخت گاز به جای چوب و بوته جنگلی می باشد.

وی اظهار داشت: این تعداد تنور گازی به منظور ارتقای ضریب حفاظتی عرصه های جنگلی استان با مشارکت جوامع محلی در اختیار روستاییان حاشیه جنگل قرار گرفت.

وی افزود: با توزیع این تنورها، می توان بخشی از وابستگی روستاییان حاشیه جنگلها را به چوب و هیزم برای پخت نان و انواع پخت و پزهای دیگر تامین کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۴۰۰ تنور گازی در بین روستاییان و حاشیه نشینان جنگل ها در استان توزیع شده، اضافه کرد: اعتبار مورد نیاز برای تهیه این تعداد تنوری گازی از محل صندوق توسعه ملی تامین شده است.

شهامت با اشاره به نهادینه شدن فرهنگ حفاظت از عرصه های طبیعی در بین اقشار مختلف مردم ادامه داد: اجرای این طرح در طول سه سال اخیر با استقبال خوب روستاییان و جایگزین کردن سوخت های فسیلی به جای چوب درختان روبرو شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: امیدواریم با تامین اعتبارات پیش بینی شده، این طرح را در همه روستاهای حوزه جنگلی استان گسترش دهیم تا ضمن افزایش سرانه جنگل، روستاییان نیز در توسعه جنگل سهیم باشند.

۶۱۳۰/‏۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =