عمران شهری بدون مشارکت مردمی امکان پذیر نیست

اردبیل - ایرنا - معاون عمران و توسعه امور شهری وزیر کشور گفت: توسعه و عمران شهری باید مورد توجه بشتر قرار بگیرد و این کار بدون مشارکت مردمی امکان پذیر نیست.

به گزارش ایرنا، مهدی جمالی نژاد روز پنجشنبه در آئین افتتاح پل دارو پخش اردبیل افزود: اگر شهرداری و شوراهای شهر بدنبال توسعه و آبادانی مناطق محروم هستند ضمن جلب حمایت‌های دولتی باید حمایت و مشارکت مردمی را جلب کنند.

وی با بیان اینکه اعتماد سازی پیش زمینه مشارکت است، اظهار داشت: اگر مردم به شهرداری و شور اهای شهر اعتماد نداشته باشند هیچ پروژه‌ای به سرانجام نمی‌رسد، برای توسعه و آبادانی شهر باید سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد شود.

وی اضافه کرد: اعتبارات ویژه ای در بودجه برای شهرداری‌ها در ارتباط با بحث پسماند برای شهرداری‌ها، حمل و نقل شهری و بازآفرینی شهری در نظر گرفته شده و با عنایت کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی میزان قیر رایگان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از ۱۳ درصد به ۱۷ درصد افزایش یافت.

جمالی نژاد بیان کرد: همچنین مقرر شد به شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر قیر رایگان بیشتری اختصاص یابد تا مشکلات این شهرها تا حدودی برطرف شود.

وی تاکید کرد: شهرداران باید مطالبات خودشان از دستگاه‌های دولتی را وصول کنند تا بتوانند خدمات شهری بیشتری به مردم ارائه دهند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: شهرداران با ایده‌های نو به دنبال درآمدزایی برای شهرداری‌ها باشند.

عملیات اجرایی پل دارپخش از سال ۹۴ شروع شده و برای تکمیل آن ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است. طول کامل پل ۷۴۶ متر، اسکلت آن به صورت بتن آرمه و شامل ۱۲ پایه با ۱۴ دهنه، ارتفاع ۸ متر و عرشه متشکل از ۳۸ عدد تیر بتنی تنیده ۳۲ متری و ۵۹ عدد تیر بتنی ۲۲۱ متری است.

۷۱۱۰/‏۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =