۲۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۳
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83352032
۰ نفر
رئیس‌جمهوری بلغارستان: اخبار جعلی چالش اصلی خبرگزاری ها است
ششمین کنگره خبرگزاری‌ها در صوفیه

صوفیه – ایرنا – رومن رادف رئیس‌جمهوری بلغارستان اخبار جعلی را چالش اصلی خبرگزاری‌ها دانست و از آن به «اقیانوس فیک نیوز» تعبیر کرد.

وی که در مراسم افتتاحیه ششمین کنگره خبرگزاری‌ها سخن می‌گفت به اهمیت فنّاوری اطلاعات در مسیر آینده خبرگزاری‌ها اشاره‌کرده و بابیان اینکه اکنون اطلاعات در جهان بیشترین تقاضا را دارد تأکید کرد که دسترسی به اطلاعات معتبر بسیار دشوار شده است.

رادف از اخبار به‌عنوان وضعیت‌آگاهی تعبیر کرد که در امر تصمیم‌گیری نقش مهمی ایفا می‌کند. وی درباره این وضعیت توضیح داد: باید اخبار را اسکن کنیم و اطلاعات جعلی را فیلتر کنیم. در این صورت می‌توان بین زندگی و مرگ، پیروزی و شکست تفاوت ایجاد کرد.

رئیس‌جمهوری بلغارستان در حاشیه این اجلاس با مدیرعامل ایرنا که در این اجلاس حضور دارد دیدار و درباره توسعه همکاری‌ها گفت‌وگو کرد.

ششمین کنگره جهانی خبرگزاری‌ها صبح امروز با حضور مدیران خبرگزاری‌های مطرح دنیا از ۱۳۰ کشور جهان در صوفیه پایتخت بلغارستان گشایش یافت. در این همایش رؤسای خبرگزاری‌های بزرگ جهان و تعدادی از اساتید دانشگاه‌ها و کارشناسان رسانه‌های بین‌المللی سخنرانی خواهند کرد.

کلایو مارشال رئیس شورای جهانی خبرگزاری‌ها هم در این نشست طی سخنانی به اظهارات دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا اشاره کرد و گفت وقتی رهبران سیاسی در مورد «اخبار جعلی» حرف می‌زنند هدفشان تهدید کردن خبرگزاری‌هاست. وی گفت: ترامپ پس از پیروزی در انتخابات، رسانه‌های آمریکایی را «دشمن مردم آمریکا» خواند.

اصلان اصلانوف رئیس خبرگزاری آذرتاج و رئیس اسبق کنگره جهانی خبرگزاری‌ها هم طی سخنانی از تلاش‌های صورت گرفته برای حفظ جایگاه خبرگزاری‌ها به‌عنوان منبع موثق اخبار و مقابله با اخبار جعلی سخن گفت. وی با اشاره به افزایش دسترسی‌ها به شبکه‌های مجازی تصریح کرد که آینده خبر باید در دست خبرگزاری‌ها باشد./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =