۲۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۵
کد خبرنگار: 1024
کد خبر: 83352017
۰ نفر
۵۵ هزار تن خرید تضمینی گندم از کشاورزان ساوجی پیش بینی شد

ساوه - ایرنا - رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ساوه گفت: 55 هزار تن خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان ساوجی در سال زراعی جاری پیش بینی شد.

«حسن شریفی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون ۶ هزار تن گندم از کشاورزان ساوه با قیمت مصوب هر کیلوگرم ۱۷ هزار ریال خریداری شده است و پرداخت پول به گندمکاران نیز به روز انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: خرید تضمینی گندم از کشاورزان ساوجی توسط سیلوی اداره غله و خدمات بازرگانی و یک سیلوی بخش خصوصی ذخیره می شود و بر اساس تدابیری که دولت اتخاذ کرده هزینه حمل گندم از مزرعه تا سیلو برای کشاورزان رایگان است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی ساوه گفت: چشم انداز تولید گندم در این شهرستان امسال ۶۵ هزار تن است که ۵۵ هزار تن از آن مازاد بر نیاز محسوب می‌شود و به مراکز خرید تضمینی تحویل داده می‌شود.

وی اظهار کرد: میزان مصرف گندم در شهرستان‌های ساوه و زرندیه سالانه ۳۶ هزار تن است که شهرستان ساوه به تنهایی قادر است ۲ برابر این نیازها را هر سال تأمین کند.

شریفی، گندم تولیدی در مزارع شهرستان ساوه مرغوب و را از نوع درجه یک است.

به گفته رئیس اداره جهاد کشاورزی ساوه، امسال ۵۵ دستگاه کمباین کار برداشت گندم از مزارع این شهرستان را انجام می‌دهند.

شهرستان ساوه با بهره مندی از ۱۳۵ هزار هکتار زمین‌های زراعی و باغی، سالانه ظرفیت تولید حدود ۶۰۰ هزار تن انواع محصولات بخش کشاورزی را دارد.

/ ‏۶۰۱۳/‏۶۵۳۹