انسجام احزاب سیاسی مهم ترین راه برای خنثی کردن نقشه های  دشمن است

قزوین - ایرنا - معاون سیاسی وزیر کشور گفت: انسجام و همبستگی احزاب و جریان های مختلف سیاسی مهم ترین و بهترین راه برای خنثی کردن نقشه های دشمن است که قصد دارند کشور را بی ثبات کنند.

جمال عرف روز پنجشنبه در نشست مشترک با نمایندگان احزاب و تشکل‌های استان قزوین افزود: وزارت کشور با تمام جدیت و قوت به دنبال تقویت احزاب، تشکل‌ها و سازمان های مردم نهاد است و در این راه تمام امکانات مورد نیاز را در اختیار آنها می گذارد.

وی با بیان اینکه آرامش، امنیت، آزادی و پیشرفت چهار کلیدواژه اساسی مورد نظر دولت دوازدهم است و باید بین آرامش و امنیت تعادل ایجاد شود؛ اظهار داشت: احزاب و تشکل‌ها در ادبیات جامعه سیاسی نمایندگان جامعه مدنی هستند و باید در جمع خود مهم‌ترین مسائل کشور را شناسایی و برای آن راهکار ارائه دهند.

وی اضافه کرد: وزارت کشور ۲ وظیفه عمده و اصلی سیاست و امنیت داخلی را دارد و بقیه وظایف آن عرضی است که راهبری سیاست داخلی دولت بر عهده معاونت سیاسی آن است.

عرف کارآمدی نظام، انسجام و ثبات را سه مساله کلان کشوردانست و گفت: کارآمدی نظام یکی از این موارد است که به معنای تفاضل بین برنامه‌های ارائه شده و عملکردها در این حوزه است.

وی با بیان اینک: مساله دوم کشور انسجام است و در جمهوری اسلامی اگر بخواهیم مشکلات راحل کنیم تنها با انسجام این کار ممکن می‌شود، گفت: همه احزاب اصلاح طلب و اصول گرا در یک نکته مشترکند و آن اینکه اقدام آمریکا در خروج از برجام محکوم است و بهانه‌ای هم از سوی این کشور جهت این اقدام ظالمانه مورد قبول نیست.
به گفته عرف در این شرایط همه باید متحد و منسجم باشیم و در این میان احزاب و تشکل‌ها نقشی اساسی در توجیه جامعه دارند.
وی ادامه داد: مساله سوم، ثبات ما است چون تمام تلاش دشمن بر هم زدن این ثبات است و در این راه نیز انسجام ما می‌تواند بر ثبات ما تأثیر بگذارد زیرا دشمن با همکاری جریان ضد انقلاب و برخی کشورها طرح‌های زیادی برای بر هم زدن این ثبات دارد.
عرف افزود: اگر بتوانیم حداکثر به مدت یک سال این سه وجه را حفظ کنیم آمریکا به طور قطع عقب نشینی کرده و کشور به سرمنزل رشد و پیشرفت خواهد رسید.

معاون سیاسی وزیر کشور شب گذشته وارد قزوین شد و ضمن دیدار با نماینده ولی فقیه، استاد حوزه علمیه و نماینده سابق مردم قزوین در مجلس خبرگان، در نشست ستاد انتخابات استان نیز شرکت کرد

۹۷۵۱*۶۰۱۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =