ساختمان جدید دانشکده چند رسانه ای دانشگاه هنر اسلامی تبریز افتتاح شد

تبریز - ایرنا - ساختمان جدید نخستین دانشکده چند رسانه‌ای کشور با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه هنر اسلامی تبریز به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، منصور غلامی روز پنجشنبه علاوه بر افتتاح ساختمان این دانشکده از آثار نفیس و برگزیده صنایع دستی هنرمندان ۵۱ کشور اسلامی در زمینه هنرهای دستی از جمله سفال، شیشه، نگارگری، چوب و معرق، فرش، فلز، نقاشی، تذهیب و مینیاتور که در خانه هنر این دانشگاه به نمایش گذاشته شده بود بازدید کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین از کارگاه چوب و هنر این دانشگاه و بخش‌های مختلف آن بازدید کرد و در جریان امور و فعالیت‌های دانشگاه هنر اسلامی تبریز قرار گرفت.

رئیس دانشکده چند رسانه‌ای دانشگاه هنر اسلامی تبریز نیز در حاشیه مراسم بهره برداری از ساختمان این دانشکده به خبرنگاران گفت: این دانشکده در ۲ مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش می‌کند که در مقطع کارشناسی رشته چند رسانه‌ای و در مقطع کارشناسی ارشد رشته هنرهای یارانه‌ای با گرایش‌های تولید بازی‌های یارانه‌ای، طراحی شبیه ساز هوشمند و هنرهای چند رسانه‌ای دانشجو پذیرش می‌کند.

یونس سخاوت، افزود: ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی در این دانشکده ۶۰ نفر و در مقطع ارشد ۳۰ نفر است و سال گذشته اولین دانش آموختگان این دانشکده دانش آموخته شدند.

وی عمده فعالیت‌های این دانشکده را تولید بازی‌های یارانه‌ای، انیمیشن و محصولات چند رسا نه ای مانند اپلیکیشن موبایل و وب است و از سال ۸۶ پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی این دانشکده آغاز شده و در مقطع کارشناسی ارشد نیز از سال ۹۵ دانشجوی پذیرش می‌شود.

نمایشگاه دائمی آثار هنرمندان و دانشجویان دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز گشایش یافت

همزمان با حضور وزیر علوم، تحقیقاًت و فناوری نمایشگاه و فروشگاه دائمی کارآفرینی دانشجویان دانشگاه هنر اسلامی تبریز گشایش یافت.

دبیر علمی چهارمین جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی در حاشیه گشایش این نمایشگاه به خبرنگاران گفت: در این نمایشگاه آثار بیش از ۱۲۰ هنرمند تبریز و دانشجویان این دانشگاه در زمینه‌های صنایع دستی به نمایش گذاشته شده است.

مهدی محمدزاده، با بیان اینکه هدف از برپایی این نمایشگاه ایجاد تعامل بین هنرمندان تبریز و دانشجویان این دانشگاه است، افزود: آثار هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه در زمینه‌های هنر و صنایع چوبی، هنر و صنایع شیشه، هنر و صنایع چرم، سفال و سرامیک، قلم زنی و زیور آلات فلزی، خوشنویسی، نقاشی، تذهیب و فرش به نمایش گذاشته شده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری شب گذشته به منظور شرکت در آئین اختتامیه جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی و کنگره بین‌المللی نقش زنان در توسعه صنایع دستی در جهان اسلام وارد تبریز شد.
۸۰۲۳/‌۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =