امام جمعه تبریز: تسریع در اتمام پروژه های راه و شهرسازی استان مطالبه مردم است

تبریز- ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با بیان اینکه خط آهن تبریز به میانه یکی از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین پروژه‌های حمل‌ونقل کشور است و با گذشت قریب به ۲۰ سال همچنان این پروژه نیمه‌تمام مانده است، گفت: سرعت بخشی به تکمیل پروژه های راه از جمله مطالبه های مردم است.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم روز پنجشنبه در دیدار وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از وضعیت نامناسب جاده‌ها و آزاد راه‌های استان، گفت: تسریع در اتمام پروژه‌های نیمه تمام که عملیات اجرایی برخی از آنها ۲۰ سال پیش شروع شده و بازسازی و بهسازی راه‌های مواصلاتی اصلی ترین خواسته مردم از مسئولان وزارت راه و شهرسازی است.

وی با اشاره به پروژه خط آهن تبریز-میانه گفت: خط آهن تبریز به میانه یکی از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین پروژه‌های حمل‌ونقل کشور است که از سال ۱۳۷۹ عملیات احداث آن آغاز شده و با گذشت قریب به ۲۰ سال همچنان این پروژه نیمه‌تمام مانده است.

وی افزود: در وعده مسئولان اتمام این خط آهن از میانه تا بستان آباد مدنظر بود و قرار بود که از بستان آباد به تبریز هم مردم با استفاده از اتوبوس‌های تندرو مسافرت داشته باشند، اما اتمام این پروژه زمانی ارزشمند است که ایستگاه پایانی آن تبریز باشد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در ادامه با اشاره به جاده اهر – تبریز گفت: این محور که به جاده مرگ مشهور است نیازمند توجه و اختصاص بودجه لازم تکمیل و بهره برداری است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی به اتوبان تبریز-سهند هم اشاره کرد و از وزیر راه و شهرسازی خواست برای اتمام این پروژه اقدام لازم را در کمترین زمان ممکن انجام دهد.

امام جمعه تبریز با ابراز گلایه از وضعیت نامناسب جاده‌های استان گفت: مسیر آزاد راه تبریز-زنجان آسفالت بسیار نامطلوبی دارد و علاوه بر مردم استان، میهمانان آذربایجان شرقی هم از وضعیت نامناسب این محور بارها شکایت کرده اند.

وی با بیان اینکه اتمام آزاد راه تبریز-بازرگان یکی دیگر از درخواست مردم آذربایجان از وزیر راه و شهرسازی است از وزیر راه و شهرسازی خواست تسریع در اتمام این پروژه را جز اولویت‌های کاری این وزارتخانه قرار دهد.

امروز منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم در دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی حاضر شد و با حجت الاسلام آل هاشم گفتگو کرد.

۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =