۲۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۶
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 83351905
۱ نفر
پزشک پیشکسوت و مردمی میبد تجلیل شد

یزد- ایرنا- فرماندار میبد با تجلیل از پزشک پیشکسوت و مردمی این شهرستان، اقدام وی در بازسازی منزل پدری در بافت قدیمی شهر با هدف طبابت بیماران نیازمند در آن منزل را با اهدای لوح تقدیر ستود.

حسین فلاح روز پنجشنبه با حضور در مطب یکی از پزشکان مردمی میبد که بعد از بازنشستگی سال ها است در منزل پدری خود به طبابت بیماران نیازمند می پردازد افزود: این اقدام خداپسندانه برگرفته از حس نوع دوستی و اخلاق نیکو است.

وی تصریح کرد: تاریخ این مرز و بوم سرشار از همت و کرامت انسان های دلسوزی است که در لحظات سخت زندگی به یاری هم نوعان خود شتافته اند.

دکتر محمد آقایی در حاشیه این برنامه تجلیل به خبرنگاران گفت: با توجه به فرموده حضرت امام (ره) که بیماران نباید به جز درد و ناراحتی که دارند ناراحتی دیگری داشته باشند سعی کردم به بیماران که هم ناراحتی درد و بیماری و هم بودجه خود را دارند خدمت کنم.

دست خوب دکتر و خوشرویی وی بهانه ای است که بیماران را به مطب او می کشاند، مطبی که نقطه به نقطه آن خاطرات گذشته را در ذهن تداعی می کند زمانی که مردم زندگی های عجین شده با آرامش و نوعدوستی را در خانه های قدیمی و خشت و گلی داشتند.

زمانی که هر روز عصر حیاط خانه را آب و جارو کرده، بر روی تالار خانه فرشی پهن می کردند و پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها هر روز بساط چای و نقل و نبات را برای فرزندان خود و همسایه ها آماده می کردند تا با دور هم نشینی و هم صحبتی خستگی یک روز پر از کار و تلاش را از جان خود به درکنند.

روزهایی که هر روز سحرگاهان و وقت اذان صبح شروع آن روز بود.

مرکز شهرستان ۱۰۴ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

۹۹۳۴/‏‬ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =