۲۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۰
کد خبر: 83351898
۰ نفر
برداشت گندم در خاتم آغاز شد

یزد - ایرنا - مدیر جهادکشاورزی خاتم به آغاز برداشت گندم در شهرستان اشاره کرد و گفت: پیش بینی می‌شود بیش از ١۵ هزار تن خوشه‌های طلایی گندم از اراضی این شهرستان برداشت شود.

مجتبی آغاز روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود با بیان اینکه سطح زیر کشت محصول گندم در استان یزد ١٢هزارو ۵٠٠ هکتار است افزود: در شهرستان خاتم پنج هزار بهره بردار محصول زراعی گندم را در سطح ۴ هزار و٧٠٠هکتار کشت کردند که کار برداشت آن در منطقه شروع شده است.

وی یادآور شد: سال گذشته متوسط عملکرد محصول گندم سه هزارو٢٠٠ کیلوگرم بود که پیش بینی می‌شود امسال با افزایش ٢٠ درصدی عملکرد محصول در هکتار، بیش از ١۵ هزار تن محصول گندم در شهرستان خاتم برداشت شود.

آغاز با بیان اینکه ارقام کشت شده این محصول از ارقام پاییز، سیستان، سیون، نارین، بهاره و پیشتاز است تصریح کرد: در شهرستان پنج مرکز خرید گندم فعال است که هر کیلو گرم گندم به قیمت هزار و هفتصد تومان از کشاورز خریداری می‌شود.

وی اظهارداشت: باتوجه به اقلیم شهرستان برداشت گندم از نیمه دوم خرداد ماه شروع و تا پایان تیرماه ادامه دارد و برداشت گندم در شهرستان با ٩ کمباین کاکو وکاه ریز انجام می‌شود.

وی شهرستان خاتم را مهمترین قطب تولید گندم استان یزد دانست و از مناطق چاهک، شهریاری، هرات، مروست بعنوان مناطق مهم تولید گندم در شهرستان نام برد.

خاتم در بخش محصول باغبانی با بیش ۱۶ هزار و ۷۰۰ هکتار سطح زیر کشت و ۵۰ هزار تن محصول و با ۲۱ درصد تولید، جایگاه نخست استان را داراست و در محصول گلخانه‌ای جایگاه پنجم را را در اختیار دارد.

۷۵۳۴/‏‬ ۶۱۹۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =