۲۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۱
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83351896
۰ نفر
دستگاه ها در حوزه عفاف و حجاب  وظایفشان را به درستی عمل نمی کنند

قزوین - ایرنا - نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی ها نشان می‌دهد هیچکدام از دستگاه‌های متولی در حوزه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر به وظایف خودشان به درستی عمل نمی کنند.

داوود محمدی روز پنجشنبه در نشست کمیسیون هماهنگی مبارزه با مفاسد اجتماعی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قزوین افزود: خیلی از دستورهای که در حوزه قانون عفاف و حجاب داریم به درستی انجام نمی‌شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: برخی کارمندان ادارات دولتی و کارکنان نهادهای خصوصی اعتقاد چندانی به رعایت عفاف و حجاب ندارند و نمی توان از آنها برای امر به معروف و نهی از منکر در این حوزه انتظار داشت.

وی اضافه کرد: در بیشتر موارد شاهد هستیم که خیلی از پرسنل و کارمندان بیمارستان، دانشگاه و حتی ادارات دولتی اعتقادی به رعایت عفاف و حجاب ندارند و نمی‌توان انتظار داشت این افراد فریضه امر به معروف و نهی از منکر را به دیگران توصیه کنند.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: قانون امر به معروف و نهی از منکر هنگام تصویب به رعایت عفاف و حجاب در همه اماکن عمومی تاکیدکرده است و از نظر قانونی کمبودی نداریم.

محمدی با بیان اینکه اقدامات فرهنگی در جامعه متناسب با هجمه‌های دشمن نیست، اظهار داشت: ویژگی کار فرهنگی دیربازده است و دستگاه‌های متولی نباید از این بابت خسته شوند.

این نماینده مجلس همچنین بیان کرد: همواره یک غفلت بزرگ در خصوص شبیخون فرهنگی در جامعه صورت گرفته و علت آن تدریجی بودن و نرم افزاری بودن این پدیده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی به آمار تهیه شده در یکی از مدارس مبنی بر وجود تنها پنج روزه دار در یک کلاس ۴۵ نفره اشاره کرد و گفت: اگر قرار است که تصمیم مناسبی در رابطه با تقویت امر به معروف و نهی از منکر انجام دهیم، باید یک بررسی کلی در تمام مدارس استان صورت پذیرد و آمار جامعی تهیه شود.

محمدی با بیان اینکه پایه تربیت جامعه در مدرسه و خانواده شکل می گیرد، توضیح داد: دانش آموزان ما پس از ۱۲ سال تحصیل در مدارس هنوز مهارت های زندگی را یاد نگرفته اند و کلاسهای مدرسه فقط به فعالیت یک طرفه معلمان خلاصه شده است.

وی عنوان کرد: در آموزش و پرورش دارای سند تحول بنیادین هستیم و با وجود برگزاری جلسات بین اولیا و مربیان می توان راهبرد و سیاست مناسبی را در حوزه تربیت صحیح فرزندان و رعایت عفاف و حجاب در دستور کار قرار داد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک خاطرنشان کرد: این جلسات باید صرفه نظر از بیان مشکلات، به خروجی مطلوب و مصوبات لازم منجر شود تا برای هر دستگاه تعیین تکلیف کنیم که چه وظایفی برعهده دارند.

۹۹۲۵*۳۰۱۳