۲۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۷
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83351875
۰ نفر
 هیچ محدودیتی در مبارزه با رانت نداریم

جیرفت - ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در مبارزه با رانت هیچ محدودیتی نداریم گفت: نمی پذیریم که کالای تولید داخل از خارج کشور وارد شود.

به گزارش ایرنا، رضا رحمانی روز پنجشنبه در بازدید از شرکت معادن فاریاب جنوب کرمان با تاکید بر اینکه به دنبال چابکی اداری هستیم افزود: نمی‌پذیریم کالایی که در داخل تولید می‌شود از بیرون وارد شود و تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم تا شاهد رونق تولید در کشور باشیم.
وی ادامه داد: باید زمان برطرف شدن مشکلات واحدهای تولیدی را کوتاه کرد و در این زمینه شورای معادن استان برگزار می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: اختیارات لازم به استان‌ها تفویض شده و به دنبال چابکی هستیم تا مشکلات در کمترین زمان ممکن در استان‌ها برطرف شود و نیاز به بررسی در تهران نباشد.
وی به شعار سال رهبری اشاره کرد و گفت: در سال رونق تولید نمی‌توان عادی کار کرد لذا باید در روزهای تعطیل هم کار کنیم.

رحمانی اظهار داشت: هیچ محدودیتی در اعمال تشویق و تخفیف در بحث واحدهای تولیدی نداریم و با توجه به شرایط جنوب کرمان حداکثر تخفیف را لحاظ می‌کنیم.
وی اضافه کرد: اینجا باید سرمایه گذاری به تولید منجر شود و ما از تولید حمایت می‌کنیم و اراده نظام و نظر رهبری و دولت هم بر این است که از ورود کالای تولید داخل جلوگیری شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین تصریح کرد: هر کجا معدنی راه اندازی می‌شود باید نیروی انسانی مورد نیاز آن معدن که مدرک دیپلم دارند از خود بومی‌های منطقه، فوق دیپلم تا لیسانس از داخل استان و فراتر از لیسانس هم از خارج استان جذب شود.
رحمانی با تاکید بر اینکه باید مشکلات راه و برق در جنوب کرمان برطرف شود عنوان کرد: مردم باید حضور کارخانه‌ها را در منطقه خود حس کنند و ما هم منابع لازم را اختصاص می‌دهیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این سفر همچنین از پایانه صادراتی جیرفت بازدید و کارخانه مس امید سبزواران جیرفت را افتتاح می‌کند.

رحمانی پس از جمع بندی برنامه‌های خود در جنوب کرمان، به شرق استان و شهرستان بم سفر خواهد کرد و روز جمعه نیز در سفر به شهرستان زرند، به بازدید از مراکز صنعتی و معدنی این شهرستان می‌پردازد.

جنوب کرمان با هفت شهرستان و یک میلیون نفر جمعیت، یک سوم مساحت استان را به خود اختصاص داده است.

۷۴۵۰/‏۷۴۲۹‬ / ‏‬ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =