۲۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۵
کد خبرنگار: 1782
کد خبر: 83351874
۰ نفر
استاندار هرمزگان : بنگاه های اقتصادی فعال شوند

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان بر لزوم مکلف کردن بنگاه های اقتصادی فعال در این استان برای انجام گردش مالی و بانکی در استان تاکید کرد.

فریدون همتی روز پنجشنبه در نشست کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان هرمزگان اظهار داشت: از مدیران بانک‌های استان هرمزگان انتظار داریم با توجه به اهداف تعیین شده برای سال جاری با پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی در استان را به صورت ویژه در دستور کار داشته باشند تا نتیجه آن به شکل ملموس در استان نمایان شود.

وی در ادامه هشدار داد: با بنگاه‌هایی که در هرمزگان فعالیت دارند و حساب بانکی آنها در تهران و سایر استان هاست برخورد می‌شود.

استاندار هرمزگان گفت: این بانک‌ها باید گردش مالی آنها در بانک‌های استان هرمزگان انجام شود.

همتی کمک به روند سرعت بخشی در اجرای طرح‌های عمرانی را از دیگر مأموریت‌های مهم بانک‌ها در سال جاری در هرمزگان دانست.

وی بیان داشت: یکی از موارد مهمی که باید پیگیری شود، پرداخت تسهیلات بانکی به پیمانکاران مجری طرح‌های عمرانی در استان است.

استانداری هرمزگان اضافه کرد: بازپرداخت این تسهیلات نیز از طریق تهاتر با مطالبات پیمانکاران از دولت از ردیف‌های ملی بودجه انجام می‌شود.

محدودیتی برای پرداخت وام‌های ازدواج نداریم

همتی از یکی دیگر از موارد اعلام شده از سوی بانک‌ها نیز بخشیده شدن جرایم دیرکرد وام‌های زیر یک میلیارد ریال عنوان کرد که در صورت پرداخت اصل بدهی بانکی از سوی دریافت‌کنندگان تسهیلات، جرایم آنها بخشیده می‌شود.

استاندار هرمزگان گفت: بانک‌ها باید برای پرداخت تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده در هرمزگان آمادگی لازم را داشته و در مناطق مختلف استان این کار را انجام دهند.

به گفته وی، در حوزه پرداخت وام‌های قرض الحسنه ازدواج نیز محدودیتی برای بانک‌های استان وجود ندارد.

همتی گفت: به هر میزان که ازدواج صورت گیرد برای هر زوج مبلغ ۶۰۰ میلیارد ریال توسط بانک‌ها به صورت قرض الحسنه پرداخت خواهد شد.

استاندارهرمزگان عنوان کرد: این مبلغ برای زوج‌هایی از خانواده‌های ایثارگران هستند، یک میلیارد و۲۰۰ میلیون ریال است.

وی افزود: مدیران بانک‌ها باید ارتباط مستمری با رسانه‌های استان داشته باشند و موارد مربوطه را به ویژه در حوزه تسهیلات به صورت گسترده از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم برسانند.

۹۸۸۷ /‏۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =